Dat de door de Fransen opgelegde samenvoeging teniet zou worden gedaan had de Gouverneur reeds eind 1816 aan burgemeester Keizer bericht. De officiële "afscheiding" van Oudorp en St. Pancras van Broek op Langedijk gebeurde in een gecombineerde vergadering. De vergadering werd gehouden in de hoofdplaats van de oude gemeente, (dus in Broek op Langedijk). Daar waren aanwezig de oude bestuurders, (het bestuur van 1812 - 1817). Dat waren F. de Boer, Hendrik Boogert, Cornelis C. Wagenaar, Simon Schuitemaker, Jacob Borst. Pieter Booy, Gerrit Jansz. Bakker, Aarjen Visser, Simon Bloothoofd en het tiende lid Cornelis Bakker was niet aanwezig. Verder waren aanwezig de Schouten (burgemeesters) en raadsleden van de nieuwe gemeenten, (enkelen waren zowel bestuurslid van de voor 1817 als van de na 1817 fungerende raad). Van de nieuwe raad van Broek waren allen aanwezig, (genoemd hierboven onder het besluit van G.S.) Van St. Pancras waren allen aanwezig: Dirk Keizer als waarnemend schout, Simon Schuitemaker, Jacob Borst en Pieter Steeman. Van Oudorp waren eveneens allen aanwezig en dat waren Dirk Wayboer, (schout en secretaris)Dirk Olie, Cornelis Geus, Pieter Hart, Pieter Raad en Simon Bloothoofd. In zijn openingswoord karakteriseerde de schout van de gecombineerde gemeente en nu tot schout van Broek benoemde Dirk Keizer zijn oude gemeente als volgt: "De combinatie kan geacht worden van den 1 januari 1812 tot den 2 mei 1817 door de Franse overheersing onder veel moeilijkheden en wederwaardigheden te hebben bestaan Het zal inderdaad voor Dirk Keizer en de andere bestuurders niet gemakkelijk zijn geweest. Meermalen werden de burgemeesters aangemaand met spoed te zorgen dat de legers van Napoleon werden voorzien van nieuwe rekruten. Dat was het geval in 1810 toen Napoleon een aanval op Rusland ondernam. Toen de Franse keizer verslagen terugkeerde moesten er op staande voet nieuwe legers worden gerekruteerd om de op komst zijnde Russen (Kozakken) en de hen te hulp geschoten Oostenrijkers en Pruisen het hoofd te bieden. 102

De Klin - Sint Pancras | 2003 | | pagina 104