Van iemand uit Australië. Door tussenkomst van Jaap en Pieternel Schot ontvingen we een reactie van Nico en Tine Vries, twee in Austrlië wonende kleinkinderen van bakker Vries. Grootvader Vries woonde en werkte op de hoek van Vinkenlaan en Bovenweg en werd daar opgevolgd door Paul Kok. Nu is er architectenbureau Kloosterboer, (zie Kim 11 blz, 86 - 89). Nico en Tine hebben met hun ouders Arie Vries en Bets Blankman) vlak achter deze bakkerij gewoond en uit hun gegevens kan ik opmaken, dat ze omstreeks 1950 naar de nieuwe wereld zijn geëmigreerd. Via Jaap en Pieternel ontvingen ze alle inmiddels verschenen Klins en hebben deze naarstig bestudeerd, want, schrijft Tme, 'we hebben zo 'n honger voor information over Sint Pancras In 1964 kwam Tine voor de eerste keer in Holland terug. In dat jaar kon ze nog een foto maken van opa's bakkerij maar toen ze hier m 1987 opnieuw terugkwam, was alles zo veranderd dat ze weinig meer her kende, alleen de bakkerij van Verkuil was (toen) nog niet veranderd. Het huis, waarin ze vroeger woonden, was helemaal verdwenen. Dat klopt, want daar hebben Piet en Rma de Boer een nieuw huis gebouwd en het oude werd gesloopt door Andries Wognum. Deze laatste heeft het aan de Vijzellaan als werkplaats weer opgebouwd. Tine herinnert zich: Ik denk dat ik onge veer drie jaar oud was, toen wij van Heiloo naar St. Pancras verhuisden. Tine ca. 1945 Opa was kort daarvoor overleden, want we gingen in zijn huis wonen. Mijn vader bewerkte reeds enige tijd het akkertje van opa en het terugfietsen met zakken aardappelen naar Heiloo werd hem teveel Maar het was 1941, dus het is begrijpelijk dat we die aardappelen niet los wilden laten en naar St. Pancras gingen. Er stonden meerdere schuren op het land, ik kan me echter niet herinneren of deze schuren namen hadden. 6

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 8