In Koedijk was L. Koedijker de correspondent. En in de commissie zaten de werk gevers A Schuur en D de Waal en de werknemers P. Hart en L van Veen. (1921) Ook de kleine tuinders hadden het niet breed In Koedijk vertelde men dat veel kleine tuinders "zo weinig maakten" dat ze genoodzaakt waren wegen te zoeken voor een bijverdienste Dus probeerden ze om bij een grotere collega een dag of wat aan het werk te komen. Maarop deze wijze worden de kleine tuinders concurrent van de losse arbeiders. Dit was een bericht uit 1922. Een ander bericht uit dat jaar was een ingezonden brief in de Alkmaarsche Courant van A. Kok uit St. Pancras.(Vermoedelijk dezelfde als boekhandelaar Andnes Kok). Onder de kop DISTRIBUTIE VAN OVERTOLLIGE VELDVRUCHTEN schreef hij dat veel tuinders rond de Langedijk veel onverkoopbare producten hadden en deze vervolgens, ten einde raad, maar als bemesting gingen gebruiken, dan behoefden ze minder kunstmest te gebruiken en zo kwam er tenminste iets terug. Toch waagde hij het een beroep te doen op de tuinders om niet alles als bemesting te gaan gebruiken, maar ook een gedeelte af te staan voor de noodlijdenden in Duitsland en elders. Hij eindigde met: ""Wie iets missen kan melde dit aan den Correspondent van den groep Langendijk: A. Kok te StPancras. In 1922 had de tuinbouw het zwaar. In de herfst van dat jaar trokken de prijzen wat aan en viel er nog wel wat te verdienen. Het grootste ge deelte van het jaar waren de prijzen uiterst laag en ver schillende tuinders sloten het jaar met verlies af. Dat de prijzen zo laag bleven weet men aan de goede oogsten, die er m het buitenland wer den binnengehaald Een aantal Pancrassers pro beerde hun geluk met de aardbeienteelt. Dat jaar had- Jan Wever snijdt de veenplak in kleine vierkantjes den ze met veel geluk, het weer Dit werden de zogenaamde baggerturven was voor aardbeien minder gunstig. 84

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 86