In het najaar van 1921 wenste C. Vader niet langer tussenpersoon te zijn van de Gemeente en Vrone. Hij vond dat de Gemeente het land maar rechtstreeks aan Vrone moest verhuren en trok zich als huurder en tussenpersoon terug. Op een in oktober van dat jaar gehouden ledenvergadering sprak voorzitter Petri de vrees uit dat Vrone zijn veld weer kwijt zou raken. O ja, Vrone kon het land nog wel huren maar uit godsdienstige overwegingen zou het voetballen op zondag onmogelijk worden gemaakt. Echter, toen dit in de gemeenteraad ter sprake kwam, werd met vier tegen drie stemmen besloten het land aan Vrone zonder de genoemde beperkende bepaling te verhuren. (Tegen stemden Muurhng Duif en Slijker.) Zowel de openbare- als de christelijke school werden in die tijd met een lokaal vergroot. Deze vergroting had ook een modernisering van het meubilair tengevolge. De oude banken vielen aan de gemeente toe. Als koopje werden de oude banken aangeboden door middel van een advertentie in DE GEMEENTESTEM. De stem werd niet gehoord, althans er daagden geen kopers op. De Raad werd er in gemoeid, het betrof immers gemeente eigendom, en de vroede vaderen adviseerden tot openbare verkoop. Per bekkenslag werd de bevolking (vermoedelijk door Tjaarde Koelemey) opgeroepen de verkoping te bezoeken Er werden ca 60 oude banken verkocht voor prijzen tussen 60 ct en 100 ct. Voorzitter C. Kloosterboer (Petri bedankte eind 1921, want zijn zaak ging door zijn sportiviteit achteruit) kocht ca. 20 exemplaren, die geschikt moesten worden gemaakt voor zitplaatsen rond het Vroneveld. Na de cultuur, denk- en balsport een tweetal veilingbenchten uit de twintiger jaren waarin enkele (aard)appelsoorten worden genoemd, waarover ouderen met eerbied plachten te spreken: Uit 'De Streek werd gemeld dat het een goed appels- en perenjaar was en dat de Fransche suikerperen, de Dirkjes, de prinsen en de goudballen 16 tot 19 cent per kilo kostten De fijnere soorten als Clapps favorite en Beurré de Mérode deden 40 tot 66 ct. de kilo. Uit Broek werd gemeld dat daar o.a aardappelen waren geveild als: Julia-muizen ƒ9,80; Schobe-muizen ƒ9,20-/11,20, Blauwe ƒ6,20-/11,20 Schoolmeesters 8,40 - 11,10 Koksianen 8,30 Duc 6,— - 10,— en Graafjes 11,40. 76

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 78