75 door moest gaan, zouden er ongelukken kunnen gebeuren. In zo'n hitte was het onverantwoord nog langer te voetballen. Mensen, gebruik je verstand Het jonge Vrone-bestuur, aldus onder druk gezet, staakte de wedstrijd, natuurlijk onder protest van het Alkmaarse Rood-wit. Het Vrone-bestuur stelde voor om de medaille te loten, maar daar wilde Gerritsen niet van horen. Hij had een medaille beschikbaar gesteld voor een voetbalwedstrijd en niet voor een loterij Enkele dagen later nam de Alkmaarsche Courant een ingezonden stuk van de secretaris van de Alkmaarse voetbalbond op. Daarin 1'i j hekelde de man uit de kaasstad het gedrag van Vrone Hij schreef dat het weliswaar erg warm was, zeker 80° (I-ahrenheit ca.33° C "sfei-A I maar dat er afspraken waren gemaakt en dat Vrone tegen alle afspraken in, de wedstrijd va* had gestaakt Rood Wit was zo goed geweest om te gaan spelen met een beginnende club uit één van de dorpen rond Alkmaar. En dat ze in plaatsen, waar de voetbalsport pas beoefend werd nog niet alle sportieve begrippen ken den, akkoord, maar dit sloeg alles en bij hen verging de lust om de voetbalsport op het platteland nog langer te propaganderen. Vrone's secretaris Jan Boskamp plaatste een tegenstuk. Hij schreef dat het die dag onverantwoord was om nog langer te spelen. Jan Boskamp als postbode Vrone had graag om de medaille willen loten maar dat mocht niet van Gerritsen, daar konden zij als Vrone niets aan doen. Wel had het Vronebestuur besloten om eenzelfde medaille na te laten maken en deze aan Rood Wit als herinnering te schenken. Maar of het sportief was om zo'n bagatel op een dergelijke manier in de krant op te blazen, betwijfelde Vrone. Wanneer men kritiek had op hun vereniging, dan kon men hen dat beter schriftelijk berichten. De zaak werd bijgelegd Enkele weken later speelde Rood Wit 2 tegen een elftal van Vrone en na afloop van deze wedstrijd, werd aan dit Alkmaars elftal een verguld zilveren medaille uitgereikt voor de door Vrone op 10 juli gestaakte en dus door Rood Wit gewonnen match. Aldus werd de vriendschap hersteld.

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 77