Hangjeugd Reeds voordat er sprake was van een gemeentelijk vergader- en gymnastieklokaal stelden de vertegenwoordigers van De Wilde Partij, Van Kampen en Kloosterboer in de raadsvergadering van 7 juli 1920 voor om een speelterrein voor de jeugd aan te leggen. "Want", zei Van Kampen, "nu wordt er rond de kerk gevoetbald en hangt de jeugd in portieken en veroorzaakt daarmee overlast en zo doen we iets voor hen en zullen we hen wel van de straat krijgen," (de zoon van raadslid Kloosterboer. Jaap D. zou later jarenlang voorzitter van de voetbalclub Vrone zijn). B. en W antwoordden dat ze erg sympathiek tegenover een dergelijk plan stonden, maar de uitvoering ervan graag aan een of meer sportverenigingen over wilden laten Nog geen halfjaar later vroeg de huurder van 'Beek en bosch', de heer C. Vader, of hij dit weiland, dat hij van de gemeente huurde, voor het jaar 1921 mocht Onderverhuren aan de voetbalclub. (Vader had een boerderij aan de Benedenweg. die later verbrand is) Dit verzoek werd zowel door het college als door de raad besproken. De meeste raadsleden wilden het wel toestaan, maar de heer Duif stemde tegen met de motivering dat hij niet van voetballen hield en hetgeen hij tot dan toe van voetballen had gezien hem tot een tegenstander van de voetbalsport had gemaakt. Op 18 januari 1921 kon men in de Alkmaarsche Courant lezen: 'Onze voetbalclub VW hield j.l. Zondag haar eerste oefening onder leiding van den heer Petri. 's Morgens waren het de ouderen en 's middags de jongere leden die den bal door het vijandelijke doel poogden te schoppen, wat aan de ouderen gelukte met 4 - 1. Nog met de beentjes trappelend in de wieg vroeg baby Vrone in maart van hetzelfde jaar om 100,- subsidie. In plaats van een vertederend lachje, gevolgd door een toe stemmend hoofdknikje, oordeelden B. en W "Gezien de toestand van de gemeen tekas, dient dit verzoek te worden afgewezen". Sommige raadsleden hadden meer op met de jonge club: Van Kampen zei ogenblikkelijk: "Dat moeten we doen Zijn partijgenoot Kloosterboer wilde voor één keer 40,- geven en de heer Schuit hield het op 25,-. En zo werd door de gemeenteraad dit verzoek geweigerd met 4 tegen 3 stemmen. Hoog zomer 1921 werd er enthousiast gespeeld. Caféhouder Hendrik Gerritsen stelde een medaille beschikbaar voor een wedstrijd tussen Vrone en het Alkmaarse Rood Wit. 73

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 75