Uit Canada. Over 1928 tekende ze alleen enkele inkomsten en uitgaven op. Als eerste staat in het boekje: Geboren 6 maart 1929 te Koedijk Benedenweg 123 Anna dochter van Theodorus Beers en Cat- harina van 't Hof. Sommigen van de in het boekje aangetekende baby's werden later lid van de Vereniging "Oud Sint - Pancras". Zo ook de hekkensluiter: Geboren 17 november 1936 Ernestus Roelof zoon van W. de Jager en H.v.d. Wal te St Pan cras. In het totaal tekende ze 90 geboortes op Anna op karwei. Nadat ze haar werk in het laatste kraamhuis had vervuld, begon ze aan een andere taak. Ze vertrok naar Voorburg om daar huis vrouw te worden. Eerst was ze daar de huishoudster van de heer C. de Boer. Een jaartje later, op 23 december 1937 werd ze zijn echtgenote. Gert de Waal herinnert zich de stoepjes, waarop men stond om in de sloot de afwas te doen. Hij zegt dat deze stoepjes in de jaren dertig en veertig nog waren te zien en vaak mooi in kleur, soms met figuren eroverheen, waren geschilderd Geuren en kleuren en nog meer geuren kwamen dan van de 'huisjes', die altijd wel in de nabijheid bleken te staan. Verder meldde Gert: Eens werd in de Khn geschreven over de aardappelziekte (1844). Gedurende het volgende jaar, 1845, was die ziekte overgewaaid naar Ier land, waar deze een hongersnood veroorzaakte, in de geschiedenis bekend als 'de aardappel hongersnood'. Duizenden en duizenden Ieren zijn toen naar Noord- Amerika gevlucht. Ze zaten opeengepakt in zeilschepen en de omstandigheden aan boord waren slecht, zodat er prompt een cholera-epidemie uitbrak. Hij merkte ook op dat het huidige St Pancras onze vereniging niet onberoerd laat. Hij kan hier nog een beetje de weg terug vinden, maar vindt het jammer dat veel van het karakteristieke oude dorp verloren ging en gaat. Maar bij hem is het niets beter, "bij ons verandert het landschap nog sneller," zegt hij 4

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 6