3 REACTIES. Erg gelukkig zijn we met de reacties, die we krijgen naar aanleiding van eerder verschenen Kluis. Vaak zijn dit aanvullingen, correcties, ook wel eens kritiek. Wanneer dit kritiek betreft op de een of andere aanvulling kan het zijn, dat we hiervan melding maken, maar ook bestaat de mogelijkheid dat we kritiek op derden voor ons houden. De in het afgelopen jaar ontvangen reacties geven we echter graag door. Hé mijn Grootmoeder Op het moment dat de echtgenote van onze administrateur Koopmans in Klin 15 blz. 77 las, nep ze uit: "Hé! Hier lees ik dat een mej. Terpstra uit Voorst sollici teerde naar de vakante betrekking van vroedvrouw in St. Pancras. Dat was mijn grootmoeder De toen nog toekomstige 'grootmoeder' werd hier benoemd als vroedvrouw, maar trok toen haar sollicitatie in, omdat ze had besloten haar betrekking in Voorst aan te houden. Misschien wel, omdat daar inmiddels een 'trekpleister' was gekomen. In ieder geval trouwde ze daar nadien met o.a. het gevolg dat er later een kleinkind van haar in St. Pancras kwam te wonen. Nog een baker. Herman Slijker vond tussen zijn familiepapieren een oud notitieboekje en bracht ons dit als aanvulling op het artikel over bakers in de vorige Klin. Het boekje werd aangelegd door Anna Slijker, die geboren werd op 3 juni 1902 als dochter van Jacob Slijker en Aaltje Ploeger. Hun gezin woonde in het Noordeinde op de plek, waar nu de schuur van het aannemersbedrijf Boersen staat. Aan de buitenkant van het boekje staat geschreven dat ze baker was van 1928 tot eind 1936. Best mogelijk dat ze haar opleiding tot baker van dokter Destrée heeft gehad, deze laatste deed dit wel. In het boekje vermeldde ze de gezinnen waar ze als baker heeft gewerkt: zowel de naam van de boreling als die van de ouders.

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 5