gemeentelijke distnbutiedienst een speciale ambtenaar te benoemen Dit werd ene J Gootjes, die dit op zich nam tegen een jaarsalaris van 500,-. Eind 1916 deed de burgemeester bij alle winkeliers en slagers navraag naar de voorraad die bij hen aanwezig was en hoeveel hun de aankoop had gekost. Dit moest worden gedaan omdat men van hogerhand probeerde prijsstijgingen aan banden te leggen. In 1917 waren er niet voldoende aardappelen m de gemeente, B. en W. constateer den dat er 50 zak te weinig waren. Vermoedelijk hadden de bouwers wel gezorgd voor 'eigen' eten en was dit eveneens het geval bij hen, die over een oorlogstuintje beschikten, maar was er ook een categorie binnen de gemeente, die het van de handel moest hebben). B en W probeerden aardappelen in de Langedijk aan te kopen, maar slaagden daar niet in. Bij informatie verderop kregen ze te horen dat ze geen 50 zak konden kopen maar wel een wagon vol In 1918 werd de toeloop naar het kantoor van het Levensmiddelenbedrijf zo druk, dat de normale werkzaamheden op de secretarie hierdoor werden belemmerd. Gelukkig had postkantoorhouder Jan van Kampen toen net een nieuw kantoor laten bouwen op de hoek van de Bovenweg en de Doorgetrokken laan (later Verlengde Vijzellaan en nog later Rozenlaan). Hierdoor kwam het oude postkantoor vrij en Van Kampen was genegen dit te verhuren als een soort distributiebureau In tijden van schaarste stijgen de prijzen. Vandaar dat het Gemeentebestuur als beheerder van het Levensmiddelenbedrijf een verzoek kreeg om aan de ingezetenen levensmiddelen, licht en brandstof te leveren naar draagkracht. B. en W. voelden daar in zijn algemeenheid niet veel voor. Als er gehoor zou worden gegeven aan dit verzoek van hogerhand, dan moest de Raad in een besloten zitting de inwoners verdelen in een aantal klassen en dat leek het college niet goed toe. Wel was het waar dat de tijden steeds duurder werden, maar daar dienden werkgevers en werknemers bij het bepalen van de arbeidslonen rekening mee te houden. Daarom stelde het college aan de Raad voor om een aantal mensen de gelegenheid te geven cokes te kopen voor 1,- per mud. De raad moest in een besloten zitting aangeven welke personen daarvoor in aanmerking kwamen.. 56

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 58