En wanneer er een ander rijtuig aankwam, wachtte de bus geduldig op een uitwijk plaats totdat het rijtuig voorbij was. Raadslid Slijker was persoonlijk op de Dijk gaan kijken en had geconstateerd dat de weg veel scheuren vertoonde, vooral aan de andere kant van de Mirakelenbrug. "Daar ziet de weg er uit als een te vroeg gebruikte ijsbaan. Eind november keurde het college van G S. de afsluiting goed en werden aan begin en eind van de Twuyverweg borden geplaatst, die aangaven dat de weg gesloten was. Het college van G S bemoeide zich nog meer met de 'Twuyverweg affaire'. Het het op het provinciehuis een plan tot verbetering van de Twuyverweg ontwerpen en legde dit vervolgens met een opzet om het te bekostigen aan de betrokken gemeenten voor Ook dit plan werd door de Langedijkers van de hand gewezen. Broek was wel het duidelijkst: Dat de weg slecht is, is Alkmaars schuld Ze hebben de weg niet onderhouden zoals dit behoorde. Protesten. Eén van de eersten die protesteerde tegen de gedeeltelijke afsluiting van de Twuyverweg was de gemeenteraad van Broek op Langedijk. Die zei dat Broek, hoewel het hier terdege belanghebbende was, in het geheel niet naar zijn mening was gevraagd omtrent dit besluit. Een ander protest kwam uit Heerhugowaard. Het autoverkeer tussen Alkmaar en de Langedijk vond nu plaats over de Ringdijk van de Heerhugowaard en deze weg was eveneens niet berekend op die taak. Een tussenvoorstel van Heerhugowaard om eenrichtingverkeer op de Twuyverweg in te voeren, zodat het autoverkeer slechts eenmaal gebruik van de Ringdijk behoefde te maken, werd eveneens van de hand gewezen. De Twuyverweg was in deze staat te gevaarlijk voor alle autoverkeer, ook wanneer dat eennchtmgverkeer zou zijn. Ook uit Zuid - Scharwoude werd aangedrongen om de weg weer open te stellen. En, wie eveneens in stilte mopperden waren de automobilisten, die ondanks het verbod, toch gebruik maakten van de Twuyverweg en daarbij werden gesnapt. Hieronder een aantal personen, die tegen de lamp liepen Veel recidivisten Geen wonder. De verleiding was voor velen te sterk. En het verbod was moeilijk te verdedigen. 46

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 48