En als je het niet meer weetdan roep je een commissie in het leven. Een commissie van Langedijker raadsleden werd opgericht met de bedoeling iets meer licht in deze duisternis te brengen. Op een gegeven moment leek het de commissie goed ook iemand uit St. Pancras in haar midden te hebben en graag zag men dan dat St Pancras ter bestrijding van de aanloopkosten, hiervoor dan ook een bedrag van 100,— beschikbaar zou stellen. Tijdens de raadsvergadering, waarin dit verzoek aan de orde kwam, begon burge meester Kroonenburg met zijn kritiek te spuien op de houding die de Langedijker raadsleden eerder hadden aangenomen, maar omdat het leek of men daar toch iets anders was gaan denken, werd door B en W. voorgesteld aan dit verzoek gehoor te geven. De heer C. Zeegers werd tot afgevaardigde van St. Pancras benoemd. Geen half jaar later deelde raadslid Zeegers mee dat hij had bedankt voor deze zo genaamde Twuyverweg commissie, omdat hij van een dergelijk gezelschap geen lid wenste te zijn Een noodmaatregel. Hoewel van verschillende kanten (o.a. door Ged. Staten van N. Holland en door de Kamer van Koophandel) werd geprobeerd de Langedijkers op andere gedachten te brengen, weigerden ze stelselmatig alle medewerking aan een verbetering van de Twuyverweg. Op 8 november 1926 vermeldde de Alkmaarsche Courant het volgende bericht: Broek op Langendijk. Een droevig ongeval geschiedde in de afgeloopen nacht op de Twuyverweg. Bij het Broeker bruggetje reed een luxe auto. uit de richting Alkmaar afkomstig, te water. De chauffeur de 25-jarige heer K. Slot Rzn uit Broek op Langendijk slaagde er niet in uit de op zijn zij gekantelde auto te komen. Hedenmorgen zagen twee voorbijgangers. Kuiper en Leegwater, dit en zij maakten onmiddellijk melding van het ongeval bij den Burgemeester van Sint Pancras. Het lijk van den inzittende werd naar het lijkhuisje vervoerd, de familie werd gewaarschuwd. De overledene was de zoon van een wethouder uit Broek. Dokter Destrée verrichtte de lijkschouwing. De auto werd om 10 u. 30 weer op het droge gehesen. 44

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 46