Dit plaatje komt uit een toen verschijnend geïllustreerd tijdschrift en had als onderschrift: "De Kamer van Koophandel in Hollands Noorderkwartier is sinds geruimen tijd bezig verbeteringen te verkrijgen in den toestand van den Twuyverweg, gelegen tusschen Sint-Pancras en Broek op Izin- gendijk. Dezer dagen is aan de verkeerscommissie uit de Kamer gedemonstreerd de noodzakelijkheid van verbreeding. Zooals we op bovenstaande foto zien is het onmogelijk dat twee bussen elkaar passeeren. De bermen verkeeren in slechten toestand en de slooten. die aan weerszijden den weg begrenzen, hebben een diepte van 3 tot 4 meter. Wanneer dus niet ter plaatse bekende voertuigen elkaar trachten te passeeren zijn de rampen niet te overzien. Het is te hoopen dat spoedig verbetering in dezen zeer slechten en drukken verkeersweg wordt gebracht. Toch klonken er zachtjes ook enkele andere geluiden zoals op 2 december 1924 in de raadsvergadering van Oudkarspel, waar het raadslid Paarlberg wel zei dat ook hij hoopte dat men in Langedijk eenstemmig zou zijn en dat de Langedijk geen onderhoudsplicht van deze weg had. Maar hij voegde daar echter aan toe dat de ingezetenen van de Langedijk wel gebruik maakten van de Twuyverweg en er belang bij hadden dat het een veilige weg zou worden. Daarom liet de heer Paarl berg weten niet helemaal ongenegen te zijn daarvoor een kleine bijdrage te geven. Dit werd door de burgemeester van Oudkarspel heftig bestreden en de andere raadsleden waren het roerend met hun voorzitter eens. Dezelfde avond fietsten drie jongens van hun werk bij de Conservenfabriek van P Verburg naar huis terug. In het donker voerde hun weg langs de Twuyverweg. 40

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 42