Tenslotte zei Alkmaar: Jullie kunnen die weg om niet krijgen en daarboven op nog eens 5000,--, maar om alle misverstand uit te sluiten, het kleine stukje teeltgrond dat net voorbij de draai van de weg ligt, krijgen jullie er niet bij (het Otterplaatje) Dit bracht de Pancrassers er toe de zaak nog eens goed in ogenschouw te nemen Aanvankelijk meenden bijna alle raadsleden dat ze dit aanbod direct moesten aanvaarden. Als enige was de heer Van Kampen het daar niet mee eens en meende: "Als de kaarten andersom lagen, vroeg Alkmaar ons beslist een veel hoger bedrag om de onkosten uit te betalen" Tussen de herfstregens door ging het Pancrasser college de Twuyverweg eens nauwkeurig bekijken. En het schrok zich een hoedje De weg vertoonde allerlei mankementen en slechte plaatsen, de walkanten waren erg aangetast, van verscheidene bomen lag het wortelgestel bloot, golfslag had de grond weggespoeld. De conclusie van Kroonenburg en zijn wethouders was: Binnenkort komt Alkmaar hier voor hoge kosten te staan. De slappe ondergrond en het steeds zwaardere verkeer, dat ook nog in aantal toeneemt, maakt dat de weg zienderogen achteruit gaat. Want het gemotoriseerd verkeer werd steeds talrijker: de autobussen van Kok en Tuinman waren gekomen, het vrachtverkeer werd zwaarder en ook het aantal Nadat het college aan de gemeenteraad van zijn be vindingen verslag had uitge bracht werd aan Alkmaar verteld: "We gaan niet op jullie aanbod in en zijn niet bereid om hierover nog ver der te onderhandelen (Latere cijfers wezen uit dat Alk maar van 1921 tot 1926 gemiddeld 1160,— aan jaarlijks onderhoud van de Twuyverweg betaalde, moest betalen). Alkmaar zat met de brokken Reeds in 1922 verschenen er ingezonden stukken in de Steeds zwaarder wordend verkeer krant met de tendens: De Twuyverweg is erbarmelijk slecht. Ja, in feite onbegaanbaar Een polderpad was 40 jaar geleden beter dan deze weg nu in 1922 is personenauto s was groeiende. 37

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 39