Een koopje Het Pancrasser college wilde zich hieromtrent ernstig beraden en was bang voor een onder het gras van de Twuyverweg verborgen addertje. Aanvankelijk zei Alkmaar dat het jaarlijks aan onderhoudskosten ca. 200,— kwijt was. 25,— van de 200,— was bestemd voor de extra toelage van wegwerker P. Deutekom. De resterende 175,— was voor materialen e.d. Later vulde Alkmaar dit aan met de mededeling dat vijf jaar geleden het paarden- pad was herstraat en dit had toen 250,— gekost, dus kon men beter niet uitgaan van 200,— maar moest het bedrag enkele tientjes hoger worden gesteld Burgemeester Kroonenburg en zijn wethouders krabden zich eens achter de oren: ze konden die weg voor niets krijgen, maar werd er geen kat in de zak gekocht Er waren twee bruggen in de weg en die kostten ook En Deutekom had niet het eeuwige leven Zou er t.z.t. weer iemand gevonden worden, die bereid was deze weg voor zo'n schijntje te onderhouden Na rijp beraad berichtte men Alkmaar: Wanneer jullie ons 8000,— toe geven, wil Sint Pancras de Twuyverweg van jullie overnemen. We denken nl. dat het onder houd van de weg jaarlijks wel op 400,- komt. Wan neer we de gevraagde 8000,— uitlenen tegen 5 komen we precies rond. Natuurlijk had Alkmaar daar geen oren naar. Tegen St. Pancras werd gezegd: Over dat onderhoud be hoeven jullie je geen zor gen te maken. Dat is rond de 200,--, hooguit wordt het eens een keertje 250,- Meer behoefden wij ook nooit te betalen en de weg is in prima staat wortels door golfslag bloot zijn komen te liggen Bovenstaande foto uit een tijdschrift laat zien dat de booni- 36

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 38