14 Zij vinden het beslist teleur stellend vele malen te moeten horen hoeveel geld er soms- neergeteld moet worden. Hoe wel zij een uitgebreid reper toire bezitten, gaat hun voor keur uit naar liedjes met een levensinhoud, terwijl zij ook zelf enkele liederen samenge steld hebben o.a. "Ode aan West-Friesland" in Westfries dialect en het "Dorpslied Sint Pancras". Vooral dit laatste lied wordt veel gevraagd. Sint Pancras heeft veel schoons en het is daarom jammer dat destijds de VW is opgeheven. Talrijke buitenpoorters trek ken naar Sint Pancras waar velen komen wonen. Het Dorpslied verhaalt van het oude witte kerkje, waar geen wit meer op zit. En van de beide grote huizen in zijn omgeving, omringd door zwa re eiken, buigend door hun grijs verleden. Het zijn de Molenhoeve en het Nobelhofje, waar de oudjes een goed verzorgde oude dag vinden. Van de Daalmeer met de concertzaal en het Vroone als omstreden gebied, waar boer en tuinder vechten voor brood en het behoud van hun bedrijf. Het lied eindigt met het grootse uitbreidingsplan, waar zeventig woningen, vele voor Alkmaarders, in aanbouw zijn. De zangers wensen dat deze nieuwkomers zich thuis mogen voelen in het prachtige, landelijke Sint Pancras, het Rijk van de Kroonenburgen. Piet en Freek of Freek en Piet In ieder geval: De gebroeders Van Leyen Nadat we het bovenstaande hadden gelezen, zeiden we tegen elkaar: "Ja, dat waren de broers Van Leyen, zoals wij dezen hebben gekend en het zou leuk zijn, wanneer we aan dit krantenbericht nog enige achtergrondinformatie zouden kunnen

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 16