Tussen 1890 en 1923 verdienden en bakten daar de Gutters hun brood Achtereenvolgens waren dit de uit Opperdoes afkomstige Cornelis en zijn afstam melingen Pieter en Albert. Cornelis en Pieter nog in de oude-, Albert ook in de nieuwe bakkerij op het Kerkplein In de Alkmaarsche Courant van 4 april 1912 werd vermeld: Ruim een maand later, nl. op 14 mei, vermeldde de Alkmaarse: f3600.-. De uit Rotterdam afkomstige Jacob ten Kate werd in 1921 eigenaar van de bak kerij en verkocht deze een tweetal jaren later aan Willem Klomp. Op zijn beurt deed Klomp in 1926 de bakkerij over aan zijn zwager Klaas Hauwert. Zijn beide dochters, Mart en Diet, bakten samen het volgende ver haal: Vader heeft in de bakkerij ge woond van 1926 tot 1955. In 1926 was het adres van onze winkel Bovenweg 150 en later werd dit Kerkplein 13. "St. Pcmcras. Hedenmorgen brandde het woon- en winkelhuis met broodbakkerij van den heer A. Gutter tot den grond toe af. Gelukkig wist men de belendende perceelen te bewaren. De oorzaak is onbekend. "St. Pancras. Het weder opbouwen van het woon- en winkelhuis met bakkerij van den heer A. Gutter alhier, onder beheer van den heer M. Uitenbosch, bouwkundige te Alkmaar, is opgedragen aan de heer en J Bruin en J Smit voor de som van (Aanvankelijk begon de huisnummering van Sint Pancras aan de Benedenweg op de grens van Koedijk en liep dan door via Noordeinde en Twuyverweg om daarna verder te gaan met Kerkplein- Bovenweg-Achterweg en Butterhuizen. Toen er telkens werd tussen- en bijgebouwd en er steeds meer St. Pancras huisnummers als 17a 17 b, 17 c kwamen, ging men er toe over om per straat te nummeren en werd iedere straat of plein bij name genoemd). Het bakkersechtpaar Hauwert. 150

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 152