Echter, de wik bood niet alleen voordelen, deze had ook zijn gevaren. De toen nog 'kleine Kees', als peuter reeds reislustig, was eens in de vlet gekropen en vond het daar wondermooi maar op de een of andere manier was hij al te enthousiast en viel te water. Hij kwam onder de schuit te liggen. Gelukkig had een 15-jarig buurmeisje gezien, wat er gebeurde: Wijven Biersteker aarzelde geen ogenblik en sprong hem achterna en wist hem behouden aan de vaste wal te brengen. Op oudere leeftijd moest Kees iedere zondag tweemaal naar de kerk Maar een wik uitkomend in de Veert bood een mooie gelegenheid om te hengelen. Vandaar dat hij op 'zijn zondags uitgedost' de ouderlijke woning verliet, de indruk wekkend dat hij naar de preek zou gaan, maar na een omweg te hebben gemaakt, haalde hij zijn hengel uit de schuur en ging vissen Hoe het kwam is onbekend, misschien speelde de duivel er mee, maar in plaats van snoeken te vangen dook hij voorover de sloot in en werd op die manier zelf een snoek. Uit de prut wist hij weer de wal op te klauteren en trok de conclusie: "Ik werd onmiddellijk gestraft Als nevenverdienste hield de familie De Wit konijnen. Achter het huis hadden ze een paar konijnenhokken., die bevolkt werden met Vlaamse reuzen. Wanneer er een konijn geslacht moest worden, knapte Wortelboer dit karweitje op. De slager kreeg de pels, de familie De Wit kon kluiven. Vooral vader Cor was hier dol op, maar moeder de vrouw kookte en bakte de konijnebouten wel, aan tafel bleef ze evenwel op afstand en raakte ze de overblijfselen van het konijn uit het hok, met geen vinger aan. Het gebeurde, het liep tegen Kerst, dat iemand van Cor een konijn kocht. Vlak voor Kerstmis zou hij het ophalen Op de bewuste dag kwam de man, maar toen vader Cor het konijn voor de koper ging halen, ontdekte hij dat het hok leeg was. De koper kon zijn geld terug krijgen, maar moest met lege handen naar huis. Die avond lag er een briefje in het konijnenhok met wat geld. Op het briefje stond: "Er zijn ook eerlijke dieven. Enkele dagen later zag Cor, dat het mooie zwart-witte konijn weer in z'n hok aanwezig was. Het was moeders lievelingskonijn en zij had de ontvoering en wat daar nog meer bij behoorde, op touw gezet. Vader en moeder De Wit bleven er wonen totdat er voor hen een woninkje op de Kroonenburghof was. De firma Nieuwland gebruikte daarna het huis als opslagruimte. Eind 1999 verbrandden huis en schuur van Benedenweg 6 en inmiddels is het perceel als bouwterrein verkocht. 146

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 148