Dit was tegen geen dovemansoren gezegd. Staande de vergadering werd niet alleen de vereniging opgericht, maar werd tegelijk een bestuur gekozen. Dit bestond uit Jan van Horick, voorzitter, Jan Rood penningmeester en de leden Jan Hes, Ed Seidensticker, Logger en Van Baar. De vereniging kreeg als ruggesteuntje van de gemeente Koedijk een subsidie van 1500, Dit was een leuk beginkapitaaltje voor de nodig geachte investeringen zoals verdere inrichting en uitbreiding van de speeltuin, hekwerken e.d. Zelfwerkzaamheid, altijd één van Jans handelsmerken, werd op ruime schaal toegepast. Maar dat was niet voldoende om alles goed in orde te krijgen De nodige vindingrijkheid moest er eveneens aan te pas komen Gijs Klijn had 32 snees land m de aanbieding. De Speel- tumvereniging kocht het en verkocht het later met 35000,- winst. Toen er ondanks dit alles een flink tekort dreigde te ontstaan, werd er een bazaar met een verloting georganiseerd. "We ventten het gehele dorp af met onze loten. We hadden een heel stel en hoewel we goed verkochten, hielden we toch enige honderden over. Dus besloten we in Broek te gaan venten. Klaas van der Molen ging in een invalidenwagentje zitten en zo gingen we daar van deur tot deur en we wisten ze allemaal kwijt te raken." Jarenlang heeft daar die speeltuin gedraaid. Het duurde totdat de gemeente deze grond aan Van de Ridder verkocht. Toen zijn we naar de Achterweg verhuisd en zijn daar met een speeltuintje en een hertenkamp begonnen, die later werd uitgebreid met een kinderboerderij. Daarover weet Jan nog het volgende verhaal: "In die tijd hoorde ik dat in Heerhugowaard een boerderijtje koop stond met een flinke schuur en 2 ha. land erachter. Ik ging er op af. De eigenaar vertelde dat hij nog niet helemaal rijp was om te verkopen Eén van de zaken die hem weerhielden was de ezel, die hij nog Opening van de Speeltuin 'Jong Le\>en 142

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 144