Groot in de raad. Haar echtgenoot N.A. Lindemans stond wat beteu terd toe te kijken. Hij kwam dertig stemmen tekort voor een tweede PvdA zetel. Lijsttrekker Bijleveld van de Partij van de Arbeid komt dus als eenling terug in de raad. "Erg jammer", was zijn commentaar. "Het valt me niet mee; ik had die tweede zetel verwacht. De paar stemmen, die we tekort kwamen, zijn naar Jan van Horick gegaan." Maar ja, over anderhalfjaar zijn er weer verkiezingen. En dan mogen de jongeren meedoen De gevestigde partijen wisten eerst weinig te beginnen met de piepjonge partij en besloten om voorlopig de kat van Jan van Horick en Ank Lindemans eens uit de boom te kijken. Later ontlokte dit aan Jan de uitspraak: "In het begin wilde niemand zich met me inlaten, het leek wel of ik de pest had, zo werd ik gemeden." Nadat hij enige stevige aanvaringen met Ank achter de mg had en meer steun zocht en vond bij zijn andere medestander Jan Vonk, begonnen de andere raadsleden hem iets anders te bekijken. Waar nu de Mezenhof is, was vroeger grasland. Bij de Bovenweg lag het op dezelf de hoogte als de weg, verderop werd het een stuk lager. Enkele personen uit het Zuidemde maakten daar onder leiding van timmerman Dries Metselaar, een speel tuin met schommels, wippen en andere toestellen. Enkele jaren later gaf de gemeen te Koedijk dit terreintje een andere bestemming. Kinderen uit het Zuidemde, die ka tholiek onderwijs wilden hebben, moesten daarvoor dagelijks heen en weer naar Oudorp reizen. Met de toename van de bevolking groeide ook het aantal school kinderen. In 1966 vond men, dat de tijd was gekomen om in het Zuidemde een Ka tholieke 'noodschool' te bouwen op het bewuste terrein. Een onderwijzer van de R.K school van Oudorp, de heer J.Scheer, kwam aan het hoofd van de Pancrasser school te staan en werd in die taak prima bijgestaan door zijn echtgenote. Bij de school was een speelplaats, maar deze was niet geschikt voor een speeltuin. De toenmalige in het Zuidemde woonachtige R.K. wethouder Louw Tames, nam het initiatief en nodigde per advertentie belangstellenden uit te komen spreken over de ontstane situatie. Tijdens deze vergadering nodigde Tamis de ca. 25 aanwezige personen uit om een speeltuinvereniging op te richten. Indien dit gebeurde, stelde de gemeente een aan Benedenweg liggend terreintje beschikbaar voor een speeltuin. 141

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 143