VRIJ WERD BLIJ. De inwoners van Sint Pancras toonden hun grote vreugde over het (voorlopig) zelfstandig voortbestaan van Sint Pancras óók nog op een andere wijze. De groepering "Vrij Sint Pancras" verwierf maar liefst 448 stemmen, welk aantal recht gaf op drie zetels. Een opmerkelijk succes voor een groepering die voor het eerst op het gemeentelijke politieke toneel verschijnt. Eén van de drie zetels zal worden bezet door Ankie Lindemans- de Groot (de eerste vrouw in de raad van Sint Pancras) en zij is zeker van haar zetel, want echtgenoot Nico Lindemans, die tweede stond op de lijsst van de PvdA viste (met 30 stemmen tekort) juist achter het net. Het echtpaar Lindemans behoeft dus niet door loting te worden "gescheiden".(toen mocht slechts één lid van een echtpaar in een gemeenteraad zitting nemen) De grote winnaar van de verkiezingen, Jan van Horick, lijsttrekker van Vrij Sint Pancras, reageerde nuchter op de uitslag. "Ik had niet anders verwacht", zei hij tot de plaatselijke lijsttrekkers die hem in het raadhuis feliciteerden. Dat Jan van Horick niet blufte, legde hij onmiddellijk uit. "Ik heb alle huizen van mijn kennissen, vrienden en geestverwanten op een rijtje gezet. Stuk voor stuk op papier. Ik kwam op 435 stemmen. Het zijn er 448 geworden. Dus ik zat er niet zo ver naast. Door deze uitslag, komt, mevrouw A.M. Lindemans- In 1973 werden Koedijk en St. Pancras samengevoegd tot één gemeente. Toen dit in de maak was, vroeg zuster Visser aan Jan of deze geen zin had om met een eigen partij uit te komen. Indien hij dit wilde doen, beloofde zij hem een aantal medestanders te zullen bezorgen. Onder de naam "Vrij Sint - Pancras" werd de nieuwe lijst mgediend en met succes. Vooral uit het Zuidemde kreeg Jan veel stemmen en Vrij St. Pancras kreeg meteen drie zetels in de uit elf leden bestaande gemeenteraad Als 'TUSSEN-DOOR-TJE' twee krantenknipseltjes uit 1973 Beide hebben betrekking op de verkiezingsuitslag voor de nieuwe gemeente St. Pancras, toen naast Vrij Sint Pancras ook de KVP zijn intrede deed m de raad van St Pancras. Een andere krant schreef: 140

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 142