111 deur zien staan en wist je dat Destrée daar, zonder aan te bellen, haastig naar binnen was gesneld met zijn bekende kreet: "ENNnn.om het wel en wee van de bewoner(s) aan te horen. De plaatselijke predikanten. Die gingen vast eenmaal per jaar bij al hun parochianen op huisbezoek en bij ziekte en zeer, kwamen ze eveneens in de gezinnen. Ik weet van een oude, kinderloze vrouw, die haar man had verloren en de dommee had verteld dat ze haar echtgenoot erg miste en dit werd vooral door haar gevoeld als ze alleen moest eten en speciaal het door haar man uitgesproken gebed voor of na de maaltijd ontbeerde ze De dominee loste dit op door in plaats van eenmaal in de maand een lang bezoek, haar meerdere korte bezoekjes te brengen en omstreeks etenstijd bij deze weduwe binnen te stappen, een praatje makend en zeggend: "Zet het eten maar op tafel, dan bid ik met U en blijf nog een minuutje en ga dan naar mijn eigen huis om daar de maaltijd te gebruiken." Zo, zal Kees Kossen hebben gedacht, kan mijn fonds het beste in staat zijn om de personen te bereiken die een steuntje in de rug het meeste nodig hebben en de door mij gekozen vertrouwensmensen zullen zeker de juiste weg weten vinden waar langs de hulp moet worden verleend. Omdat Neeltje Groen voor Kees Kossen stierf, kon na zijn overlijden dus meteen gehoor worden gegeven aan de wens met zijn nalatenschap een fonds te stichten en werden de door hem aangewezen personen gevraagd zitting te nemen in het bestuur. Indien dezen hiertoe niet bereid waren geweest, had de gemeenteraad van St. Pancras voor vervanger(s) moeten zorgen, maar allen verklaarden meteen zich hiervoor beschikbaar te willen stellen m.a.w. het Comelis Kossen's fonds kon van start gaan. De bedoeling van Kossen was dat uit de rente van het kapitaal hulp aan behoeftigen zou worden verleend. Indien de rente niet. voldoende was voor de steunverlening mocht hiervoor ook uit het kapitaal worden geput, maar alleen wamieer dit beslist noodzakelijk was en dan niet meer dan 5 per jaar.

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 113