Kees Kossen en Anton Bal Ouderen herinneren hem als een aardige man: "Hij was bevriend met mijn man en kwam wel eens bij ons. Wanneer hij met je zat te praten, ging al pratende voort wel dertig keer zijn pet op en neer, dan nam hij die weer af en even later plantte hij die weer op zijn hoofd." "Toen zijn huishoudster minder sterk werd, deed ik wel eens de was voor hen Ik waste nog met de hand, maar er werd wel een nieuwe wasmachine bij me bezorgd In de Boeterslaan zorgde een huishoud ster ervoor dat de zaak netjes bleef en dat het hem niet aan eten en drinken ontbrak. Eerst werd dit gedurende enige jaren ge daan door de latere echtgenote van Henk Goezinne, Sientje geheten. Kees kwam vaak in Egmond. Daar kwam ook Neeltje Groen, de huis houdster die het langst bij hem heeft ge woond, vandaan. Het lijkt er op dat Kees zijn kapitaaltje vergaarde om op die manier ervoor te zor gen, dat het na zijn dood Neeltje aan niets zou ontbreken want in zijn testament bepaalde hij allereerst dat Neeltje Groen, afkomstig uit Egmond en weduwe van T. Dekker en die reeds m 1925 zijn huishoudster werd, na zijn overlijden het recht kreeg om zo goed als zijn gehele bezit (huis-land-kapitaal) te mogen gebruiken zolang zij nog had te leven. Het liep iets anders: Op 14 juni 1962 liet Kees Kossen zijn testament bij notaris Visser maken. Op 25 augustus 1962, dus ruim twee maanden later, de inkt van het testament was nauwelijks opgedroogd, overleed Neeltje Groen.Mevrouw A, Schuit-Klooster- 109

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 111