De vier kinderen waren: Kees (Cornelis).In 1909 was hij 13 jaar oud Jacob. geboren in 1900 en twee meisjes, Trijntje en Grietje. Grietje trouwde met Piet Kloosterboer en later met Nicolaas Swaerts Trijntje werd de vrouw van de op Texel wonende Jan Volger.( Deze laatste was een familielid van de veehandelaars, die gedurende enige jaren vanuit de latere energiewoning van de heer Sleebos, de Destréelaan onveilig maakten.) We vermoeden dat de verhuizing van Barsingerhorn naar St Pancras niet uit weelde was geschied. Voor de familie Kossen was het hard werken geblazen. Een extra handicap was Jacob. Deze was af en toe flink in de war en moest dan in Castricum worden verpleegd. Na de dood van zijn vader, zette Kees het tuindersbednjf alleen voort. Met paard en wagen ventte hij de door hem verbouwde veldvruchten uit. Aanvankelijk had hij een schuur m de Oostwal. Niet ver van deze schuur vandaan, in de Beverkoog, had hij enkele akkers. Later kocht hij een perceel aan de Benedenweg in het Zuideinde en bouwde daar een schuur, (vandaar de naam Kossenland) Ook wist hij enkele percelen in de Vroonermeer te bemachtigen. Daarop ging Kees koolzaad verbouwen en dit gelukte hem wonderwel. Hij had enkele speciale soorten witte kool en de zaadoogsten daarvan waren prima Het gewonnen product was eveneens prima en zeer gewild. De zaadteelt heeft hem beslist geen windeieren gelegd. Hij had meerdere afnemers, één ervan was de fa. Beemsterboer.(Nu een onderdeel van BEO-zaden) Deze kocht soms meer dan 100 kilo per jaar van hem. Ook erfde Kees 7 bunder land in Nieuwe Niedorp. (Vermoedelijk kwam deze erfenis van een familielid van zijn vader want Simon Kossen zag in N.Niedorp het levenslicht.) Op dit land ging Kees vee houden. Vaak 'gaf hij de koeien om de melk': iemand zorgde er voor dat de dieren voldoende te eten en te drinken kregen en zijn belo ning bestond dan uit de door de koeien geproduceerde melk. Later werden de koeien als slachtvee verkocht. Zo - hard werkend en zuinig levend - wist Kees een kapitaaltje te vergaren. Hij bleef slapen in een van de twee in de huiskamer aanwezige bedsteden. 108

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 110