niet veel drukte van het feit dat ik zomaar aan het ruilen was geslagen met zijn ringen. Verder op was een lange schuur. Voor de schuur groeiden heerlijke bramen. In de schuur hield vader konijnen, zodat we in de oorlog ook wat vlees hadden. En op die manier kreeg ik op de kraag en de zakken van mijn winterjas een randje konij nenbont. In die schuur droogde vader ook tabaksbladeren. Misschien had hij wel langer ge leefd, als hij met zo'n verstokte roker was geweest. Na de oorlog ging hij in deze schuur kippen houden en ook kweekte hij daarnaast toen heerlijke aardbeien. (de boven beschreven schuren lagen langs de Vin- kenlaan tot de plaats, waar nu het Dorpshuis is en het terrein liep door tot de Oostwalsloot). In 1949 verhuisde hun gezin naar Suri name. Vader Ane was machinist op tankboten. Hij overleed in 1954. In 1960 kwam de rest van de familie terug. Ze woonden vervolgens een jaar of vier in Heerhugowaard. Tme kreeg m die tijd een opleiding voor verpleegster. Daarna emigreerden ze naar Australië. In haar nieuwe vaderland heeft Tme ge durende 27 jaar als verpleegster ge werkt en broer Nico verdiende de kost als lasser. Beiden bleven ongehuwd, vandaar dat ze in 1975 samen een nieuw huis bouwden op een hun toebehorend stuk grond dat ca. ca. 2 ha groot is en in het tropisch ge deelte van Australië ligt. Dat ze in een tropisch gebied wonen, merken ze ook aan de insecten, die hun plafonds en binnenwanden grondig aan tasten. Maar gelukkig valt de zaak niet uit elkaar, want het geraamte werd van Bakker Vries naast zijn woning aan ijzer gemaakt de Achterweg (nu Vinken!aan) 8

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 10