Een - Twee - Drie sociale fondsen van Sint - Pancras. I Geklemd tussen twee advertenties: links eentje om PLEEGZUSTER BLOEDLIJN voor uw gezondheid"te gebruiken, rechts een aanbeveling om "FILARSKVS VARIATION nieuwe knippatro nen systeem met verwisselbare onderdelen bij V. D. te komen bekijken", vermeldde een Alkmaarsche Courant de aankondiging van iets, wat later het Kossen-Leyenfonds zou worden genoemd. Het artikeltje was een aanhangsel van het Raadsverslag van de eind oktober 1962 gehouden vergadering en had als de dubbele kop Sint - Pancras erft ton van tuinder - Voor algemeen sociaal doel en vertelde daarover het volgende SINT - PANCRAS. - Bij de aanvang van de gisteravond te Sint Pancras gehouden raadsvergadering kon burgemeester C. K. Kroonenburg een verheugende mededeling doen. Hij deelde namelijk mee, dat de vorige week op 66 jarige leeftijd overleden ongehuwde tuinder C. Kossen, gewoond hebbende aan de Boeters/aan, volgens zijn laatste wilsbeschikking zijn gehele vermogen aan de gemeente heeft nagelaten. Het bedrag, dat na aftrek van de successierechten ongeveer honderdduizend gulden zal bedragen, dient te worden bestemd voor een algemeen sociaal doel. De erflater, aldus burgemeester Kroonenburg. wil deze gelden ten goede laten komen aan die ingezetenen, die in bijzondere nood en behoefte komen te verkeren, ongeacht tot welke religie of gezindte zij behoren. Men is voornemens om voor het te stichten fonds een bestuur te vormen, bestaande uit de burgemeester, de plaatselijke predikanten en artsen. De betrokken personen zijn inmiddels gepolst en hebben zich bereid verklaard in het stichtingsbestuur zitting te nemen. Ieder jaar zal aan de raad rekening en verantwoording van het beheer worden gedaan. Nadat de raad deze mededeling met grote instemming had aangehoord, uitte burgemeester Kroonenburg zijn bijzondere erkentelijkheid en waardering voor 106

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 108