Met zijn drieën hoorden ze het luid hoera Met zijn drieën stonden z 'in Batavia Met zijn drieën zijn ze officieel geëerd. Met zijn drieën werden ze gedecoreerd. Nummer één werd Ridder, d' ander Officier. Maar zie, van de derde snapten we geen zier. Hij kreeg een medalje. Hoe of dat zoo kon Hij heet: Van den Broeke niet, du Pantalon Het einde van de veenderij. Hoewel er tussen de Pancrasser en Koedijker raadsleden af en toe enige wrijving was omtrent de veenderij, werd dit bedrijf zowel in 1926 als in de eerste helft van 1927 nog voortgezet. Het achterste en grootste gedeelte was uitgeveend en kon weer als weiland in gebruik worden genomen. Begin 1927 stelde Koedijk voor om ook het voorste gedeelte te vlakken en dan te stoppen. St. Pancras was echter van mening dat dit nog te vroeg was omdat er in het voorstuk nogal wat veen zat en het beter was om dat er ook nog uit te halen. Besloten werd om het resterende gedeelte te vervenen en gelijktijdig te vlakken. Enkele maanden later was ook dit karwei geklaard, het land was gevlakt en de geproduceerde turf was aan schansen gezet om te worden verkocht. Op 6 september 1927 vergaderden beide gemeenteraden en werd in Koedijk en in St Pancras gelijktijdig het besluit genomen om de gemeenschappelijke regeling ter bestrijding van de werkloosheid en het vervenen van land op te heffen met ingang van 1 januari 1928 Dit werd gedaan, omdat het bedoelde land inmiddels was uitgeveend In de raad van St. Pancras werd aan de beëindiging der veenderij nog enige aandacht besteed. De voorzitter zei daar, dat na zeven jaren van werken, er een emde was gekomen aan de veenderij Hij bedankte in het bijzonder de leider en administrateur van het bedrijf, de heer J. van Kampen, want deze had daar veel werk verzet. Daarvoor genoot hij een kleine beloning, hetgeen door sommige raadsleden wel eens werd 104

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 106