En de motorbus was wel eens over tijd en moest de gele genheid hebben om de verlo ren gegane tijd weer in te ha len, want anders kwamen de reizigers, die met de trein mee moesten, te laat bij het station. Schuit vond het een goed voorstel. Nu kwam er einde lijk de gelegenheid om te kun nen optreden tegen de onbe suisde rijders Snelverkeer op de Benedenweg ("de Loggertjes En zoals Schuit dachten er nog vijf heren uit de raad zodat dit voorstel nu eens niet met 4 tegen 3 maar met 6 tegen 1 stem werd aangenomen. Als een vogel door de lucht. Het lijkt of het: "snel - sneller - snelst" er altijd al is geweest. Niet anders was het met het vliegen. Lang keek men jaloers naar de vogels Als je je zo eens kon voortbewegenIn de tijd dat er hier voor het eerst een snelheids verbod werd ingesteld, vond de eerste vlucht van een K.L.M.-vliegtuig naar Indië plaats. De krant vermeldde dat het op 1 oktober 1924 van Schiphol vertrokken vlieg tuig eind november in Indonesië aankwam. De bemanning bestond uit Van der Hoop Van Weerden- en Van den Broeke. Bij de terugkomst van de F VII in Nederland wer den de heren gehuldigd en kregen ze een koninklijke onderscheiding. Clinge Doorenbosch was minder goed te spreken over de wijze, waarop de onderscheidingen werden verleend. Van zijn hand verscheen in De Telegraaf volgende gedicht: Met zijn drieën hebben ze den weg gezocht. Met zijn drieën deden ze den grooten tocht. Met zijn dneën deelden ze het lucht gevaar. Met zijn drieën speelden ze het zaakje klaar. 103

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 105