Reeds in 1921 luchtte raads lid Hart in de Koedijker raad zijn hart met de woorden: "Er moet veel beter worden opgetreden tegen de snelle rijders Dat gebeurt tot op heden beslist onvoldoende. Nu is er weer een hond overreden.Vanmorgen sprak ik de dokter en die zei dat er vandaag of morgen een kind zou worden overreden De raad besloot, om de nieu we veldwachter, die gauw daarna in Koedijk zou begmnen, duidelijk de instruc tie mee te geven dat hij op dit punt de situatie in de gemeente grondig moest verbe teren en krachtig moest ingrijpen om paal en perk te stellen aan de hardrijders. Vermoedelijk tengevolge van de door Ons Belang ondernomen actie kreeg St. Pancras van Koedijk het verzoek: Willen jullie m een verordening vaststellen dat in jullie ge meente de motorrijtuigen en de fietsen niet sneller mogen rilden dan 20 km. per uur, dan breien wij daar op voort en stellen eenzelfde verordening vast voor het Zuidemde. In St. Pancras werd een dergelijke verordening ontworpen voor Bovenweg - Benedenweg - Noordeinde - Twuyverweg tot aan de Mirakelenbrug - de Kleine Weg - de Kerkelaan - de Doorlopende laan - de Stuimellaan - de Pauwelaan - de Zandboschlaan - de Bakkerslaan - de Stenenlaan - de Boeterslaan - de Achterweg en de Achtergeestlaan. Naast de snelheidsbegrenzing werd in de verordening nog bepaald dat er zonder noodzaak nergens in de bermen mocht worden gereden en dat snelheidsovertreders konden worden gestraft met een hechtenis van maximaal 6 dagen of een geldboete van maximaal 25,- Bij de behandeling van dit voorstel verklaarde Van Kampen dat hij beslist tegen was. In de eerste plaats omdat er in St. Pancras niet hard werd gereden. Gevaar voor de kinderen was er niet, want de Bovenweg was 416 meter breed en de kinderen liepen achter de langs de weg staande bomen. Ca. 1935 Snelverkeer bij de Benedenweg. 102

De Klin - Sint Pancras | 2001 | | pagina 104