95 Daarop werd tegen huisknecht-manusje-van-alles Willem Schuur gezegd: "Ik zou graag willen dat jullie naar de overkant komen om daar te gaan wonen m het pas door mij gekochte huis." Na enige aarzeling, - ze gingen een eigen huis verruilen tegen een huur huis - stemde Willem toe Het werk van Willem was veelzijdig Iedere maandagmorgen ging hij het dorp rond om "fondsgeld Destrée had een soort privé-ziekenfonds opgericht. Deelnemers kregen een kaart en betaalden wekelijks een klein bedrag en kregen als bewijs van betaling een stempel op hun kaart Eerst werden de 'speciale' patiënten afgewerkt. Daar moest hij vroeg aankloppen anders was het geld op en moest hij wachten tot de 'komende week' Aan het einde van de morgen bracht hij verslag uit aan dokter Destrée Openstaande rekeningen werden eerst verminderd met de betaalde contributie, de rest werd geboekt op een soort privé-ziekenfonds van iedere patiënt. Zodra hij hiermee klaar was, verkleedde Willem zich en ging hij aan het werk in de sier- of moestuin van dokter. Ook dweilde hij de marmeren vloer van de lange gang in het doktershuis In de namiddag en 's avonds ging hij medicijnen rondbrengen. Hiervoor had hij een spe ciaal kistje laten maken, dat in vakjes was verdeeld en dat hij gemakkelijk op de fiets kon meenemen De patiënten in St Pancras moesten 5 cent betalen voor hun drankjes en "Als het 's winters glad was", vertelde dochter Co, "moesten Alie en ik met de slee m het dorp de medicij nen rondbrengen en deed vader de verre klanten Wij mochten dan zelf het geld houden, dat we voor het werk hadden ontvangen Mijn vader hield het geld van de medicijnen apart, dat kwam in een speciaal potje Zodra één van zijn pillen, die in Oudorp een dubbeltje per aflevering "Voor de oorlog speelden we vaak in de tuin van dokter" Aaf trekt de kar, Charles duwt en Alie laat zich rijden

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 99