94 Een andere vraag was: "Hoe kwam dokter Destrée in St. Pancras, was dit toevallig of zit er een geschiedenis aan vast Het laatste bleek enigszms het geval te zijn. In zijn studententijd had dokter Destrée een heel goede vriend, Dolf Melchior genaamd. De vader van Dolf was arts in Schagen en samen trokken de heren wel eens naar Schagen. Ook bezochten ze wel eens de oom van Dolf, die arts m St. Pancras was. Ze reisden dan per trem naar Heer Hugowaard en bereikten vervolgens via landpaden de Twuyverweg. In die tijd, omstreeks 1925, ging de gezondheid van Eduard Melchior achteruit en vroeg hij de pas gereed gekomen dokter Destrée of deze geen zin had zijn praktijk over te nemen. Het aanbod werd graag aangenomen. Er is nog iemand geweest, die men in het dorp ook wel 'dokter' noemde, nl. 'dokter Schuur'. Lange jaren was Willem Schuur in dienst van dokter Destrée. Zijn dochter Ahe denkt dat hij omstreeks 1925 hiermee begon. (1925 was ook het jaar waarin Destrée de praktijk van Melchior overnam) Verder Ahe dat zij de tweede baby was die mee door de hulp van dokter Destree het levenslicht zag. Ze wist ook wie haar net voor was geweest: Nel van der Werff Willem Schuur, afkomstig uit Nijkerk, werkte als boerenarbeider in de Butterhuizen en had onderdak bij zijn werkgever. Hij heeft later wel verteld dat zijn jeugd vooral uit werken heeft bestaan en dat hij amper op school was geweest. Zijn vrouw was geboren en getogen in Genemuiden. Al heel jong was ze wees en werd toen vaak verzorgd door een zuster van haar overleden moeder, Hil Beens. Ze diende bij Kalis in de Butterhuizen en was m de kost bij de hiernaar toe verhuisde familie Beens. Deze laatste woonde vlak bij de spoorbrug, (het huisje is afgebeeld in Klin 14 op blz.18). Nadat ze waren getrouwd gingen Willem en zijn vrouw in Eenigenburg wonen. Lang heeft dit niet geduurd. Spoedig gingen ze terug naar St. Pancras en kochten er de helft van een dubbel woonhuis van Anthonie Kroonenburg. Willem kwam toen al gauw, misschien wel meteen, bij dokter Destrée in dienst. In 1936 verbrandde de timmermansschuur van Bram Smit, de buurman van dokter De strée. Bram bouwde vervolgens een huis m de Kerkelaan, waar hij meer mogelijkheden had voor zijn bedrijf en Destrée kocht het huis, dat Bram Smit verliet.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 98