92 De heer Lek "Jij hebt het verstaan, niet Wethouder Van Kampen "Maar de andere heer en niet. En wanneer ik het voorstel heb gesteund, meen ik mijn plicht te hebben gedaan. Dat ik rechts zon gestemd heb ben, moet je nog maar eens bewijzen. De heeren Duif, Muurling en Slijker keuren deze uitdrukking ten zeerste af en zeggen dat rechts en links hierbij niet te pas komt. daar het uitsluitend een gemeentebelang geldt. De voorzitter sluit de discussies en hierop tevens de vergadering. Ongeveer een maand later werd mej. Dekker benoemd tot gemeentevroedvrouw m Leeuwarden De gemeente Koedijk had haar steeds in dienst te houden en zag haar node vertrekken, zoals aan het begin van dit verhaal wordt weergegeven. Volgens de eerder genoemde notulen werd er in de november-vergadering van 1926 m de raad van Koedijk het volgende gezegd: Hierna deelt de voorzitter mede dat door mej. Dekker eervol ontslag wordt gevraagd als vroedvrouw met ingang van 15 November 1926. Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen onder dankbetuiging over aan de ge meente bewezen diensten. De heer Mulder oordeelde het een eigenaardise zaak als men nagaat wat er met deze ambtenares is gebeurd. Zijns inziens speelt thans het laatste bedrijf van een toneel spel, want zoo beschouwt spreker de discussies in de Raad van Sint-Pancras. Hij beschouwt de verloskundige als een hert. dat wordt opgejaagd en tenslotte vlucht naar een veilige haven. Hij hoopt dat mej. Dekker in Leeuwarden, waar zij als verlos kundige is benoemd, de rust zal vinden die zij verdiend heeft. Na nog eenige waardee- rende woorden over het werk van de verloskundige, waarbij ook de voorzitter zich aansluit, wordt overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders beslo ten en het ontslag eervol verleend met ingang van 15 November 1926. En toen viel het doek

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 96