De heer Lek Door mij is de vorige vergadering gezegd dat ik geen behoe fte had aan een andere regeling. Er is voldoende hulp voor arme menschen in den omtrek en het is nu geen tijd hiermee nog verder te gaan. we komen misschien mettertijd nog voor heel andere dingen te staan. Juffrouw Dekker doet haar best om weg te gaan en ik geloof dat Burgemeester en Wethouders daarom los wenschen te blijven om straks overleg te plegen met Koedijk en Oudorp. die de ju ffrouw nog vasthouden. Hoogstwaarschijnlijk is ze over drie maanden weg en dan spreek ik misschien anders. Wethouder Van Kampen zei dat hij in een vorige vergadering had voorgesteld om met den dokter te onderhandelen dat deze de vroegere tarieven zou hanteren. Daarmee kon het voorstel van Muurling vervallen en juffrouw Dekker bleef er geheel buiten. Maar de raad gaf B en W. een andere opdracht en dezen konden dus niet anders handelen dan ze hebben gedaan. Spreker begrijpt de heer Lek niet. Die wil niet dat de arbeiders een toeslag ontvangen, maar ze dienen volgens hem. naar hun bureaus te gaan om een uitkering. De heer Lek wenscht de oude regeling te handhaven omdat deze. ook volgens de dok ter. prachtig werkte. We kunnen als Raad nog wel voor andere dingen komen te staan. Alles moet betaald worden. Dat Muurling in de vorige vergadering zich zou hebben uitgedrukt over juffrouw Dekker, houdt de spreker staande. De heer Lek wenscht zijn stem nader te motiveeren en wijst nogmaals op de hulp in den omtrek en op den algemeen ongunstigen toestand. Daarom ondersteunt hij het voorstel van Snel. De dokter is soms weg naar andere patiënten en is dan niet dadelijk bij de hand. Wethouder Duif wijst er op dat den dokter voor alle ingezetenen bereikbaar moet zijn en dat is nu juist wat met de ingediende regeling wordt bereikt. De heer Kloosterboer maant tot voorzichtigheid. We moeten goed weten wat we doen. Ook hij ziet de toekomst somber in. De crisis is verschrikkelijk: de bouwers vangen geen geld voor hunne producten. Die mochten wel vrij zijn van betalen. Daarom wil hij de regeling laten zoals deze tot nu toe is geweest. De voorzitter brengt dan het voorstel van B en W. in stemming en dat wordt aange nomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Kloosterboer, Lek en Snel. De heer Lek tegen Van Kampen: "Goede steun voor rechts. Wethouder Van Kampen "Dat moet je overluid zeggen, dat de pers het hooren kan. 91

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 95