90 De voorzitter antwoordt dat er een regeling was van f 10, De raad gaf aan Burgemeester en Wethouders de opdracht met den dokter een nieuwe regeling te maken. Dit hebben zij gedaan en de dokter gaat daarmede accoord en krijgt precies wat hij voorheen had. In verband met den economischen toestand dat velen der ingezetenen er krap voorzit ten is deze regeling gemaakt en is deze voor de ingezetenen aanneembaar. Wij moeten voor de Gemeente zorgen. Juffrouw Dekker woont niet in deze gemeente en zij is geen gemeente-ambtenaar meer. Die kunnen wij dus geheel buiten beschouwing laten. Naar het oordeel van de heer Snel moet de Raad dit voorstel niet aannemen en had de voorzitter tijdens de vorige vergadering, toen Muurling zijn voorstel indiendemoeten zeggen dat de zaak van mej. Dekker was afgedaan. Nu loopt de gemeente op de zaak vooruit.Hij zal bedoeld hebben: mej. Dekker woont hier nog en in Koedijk en Oudorp maakt men nog gebruik van haar diensten en door hiertoe te besluiten ontnemen we haar weer een deel van haar karige inkomsten) Men moet niet denken dat spreker voor mej. Dekker pleit, maar hij pleit voor het recht. Mej. Dekker moet weg. De heer Muurling zegt: Wie begon er over juffrouw Dekker Ik niet Ik heb het voorstel in het belang van de gemeente gedaan. Wat de heer Snel zegt, ga ik niet verder op in, want het is niet waar. Met mijn voorstel profiteert ieder van de re geling. De heer Snel antwoordde: Door Muurling is in de vorige vergadering gezegd: Wij moeten niet dien weg op en we moeten juffrouw Dekker uit de gemeente houden. Er wordt veel gedaan om menschen uit de gevangenis te houden maar nu moeten wij niet beginnen te straffen. De heer Muurling Het is de heer Lek, die is begonnen over juffrouw Dekker. Er is reeds veel over haar gesproken en het hangt mij de keel uit. De voorzitter merkt op dat het er thans niet om gaat een polemiek te houden over mej. Dekker maar om een opdracht, die de Raad aan Burgemeester en Wethouders ver strekte. Juffrouw Dekker gaat buiten deze zaak om. Door Muurling is het voorstel ingediend in het belang van de ingezetenen. B en W. pleegden overleg met den dokter en komen nu met andere tarieven en wat Muurling deed geschiedde met het oog op de economische toestand der bevolking.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 94