89 Gesproken werd over een nieuwe subsidie-regeling voor de armere gezinnen, waarin een blijde gebeurtenis plaats vond. De raadsnotulen van 24 september 1926 vertellen: Voorts zegt de voorzitter dat in de vorige vergadering de raad aan B. en W. de op dracht verstrekte om met de dokter een andere regeling te treffen voor het verlenen van verloskundige hulp in de gemeente. Met den dokter is een overeenkomst aangegaan zoodanig - dat er ten allen tijde op kan worden teruggekomen. - dat de regeling zal ingaan op 1 Oclober a.s. - Waar de gemeente tot dusver hij een inkomen van f 1200.- per verlossing 10.— betaalde en de burger dan zelf 15. moest betalen aan den dokter is nu het voor stel: bij een inkomen beneden 1000.- betaalt de burger8.- bij een inkomen van 1000.- tot 1500,- betaalt de burger 12.— bij een inkomen van f 1500.- tot f2000.- betaalt de burger 15.- per verlos sing en wordt dit telkens aangevuld door de gemeente tot 25. - Terwijl bij inkomens boven 2000.- den dokter wordt vrijgelaten in zijn tarieven.. Bij inkomens beneden f 2000.- wordt den dokter dus gegarandeerd dat hij 25. per verlossing ontvangt en gerekend naar het gemiddeld aantal geboorten over de laatste 5 jaren zal dit de gemeente ±f400.-per jaar kosten. De heer Snel zei dat hij met het voorste! van den heer Muurling gedaan op de vorige vergadering niet mee was gegaan. (Muurling stelde toen voor om de subsidie van 10,- per verlossing, verstrekt aan de minder draag krachtigen, iets te verhogen. Op de begrooting toch is niet meer dan 10.— uitgetrokken. Muurling zeide toen dit voorstel te doen ten bate van arme menschen, Maar spreker denkt dat hij dit bedrag met f 5.— wilde verhoogen met de bedoeling om juffrouw Dekker uit de gemeente te houden en dit vindt hij jammer Muurling deed dit niet om de arme menschen maar om juffrouw Dekker, maar die is reeds gestra ft geworden en het gaat niet aan om haar daardoor opnieuw te straffen, dat moet men buiten den Raad houden. De heer Snel veronderstelde dus: De vroedvrouw rekent minder dan dokter Destrée. Door meer subsi die in het vooruitzicht te stellen, hoopt Muurling dat iedereen de klandizie aan de dokter gunt en zitjuf- frouw Dekker helemaal zonder inkomsten Zoiets was enkele vergaderingen eerder ook reeds gezegd).

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 93