ding van de kritiek: "Hetgeen Lek zei, werd bijna woordelijk weergegeven, maar over hetgeen daartegen in werd gebracht door de rest, daarover zweeg de krant in alle talen. Een verslag, dat geen recht deed aan de werkelijke gang van zaken." De redactie van de Alkmaarsche Courant reageerde daarop met te vertellen dat het in Alkmaar op de dag van de hoorzitting zo druk was bij de krant dat er geen Alkmaarse verslaggever tijd had om naar Haarlem te gaan. Daarom had een redacteur van de Op rechte Haarlemmer Courant voor hen dat verslag gemaakt. Deze mijnheer had daarvoor nog nooit van deze zaak gehoord, was geen familielid of vriend van raadsleden noch vroedvrouw en er was dus geen enkele reden was om de verslaggevmg m twijfel te trek ken Het moeten voor de vroedvrouw spannende weken zijn geweest. De gemeenteraad had haar ontslagen, meer dan dat, oneervol ontslagen. De vraag was keuren GS dit besluit wel of niet goed Begin oktober berichtten GS aan de gemeenteraad: "We overwegen om dit ontslagbe sluit goed te keuren, maar verander s v p. het oneervol in eervol. De meerderheid van de raad prakkizeerde er niet over We hebben haar ruimschoots de gelegenheid gegeven om haar ontslag te vragen Dat deed ze met. Wel, nu moet ze de gevolgen maar dragen. B. en W. wilden nog wel wat aan het verzoek van GS tegemoet komen en stelden voor: "Laten we nu ons besluit om haar oneervol te ontslaan, intrekken en haar gelegenheid geven om alsnog ontslag aan te vragen. Dan geven we haar gewoon ontslag, geen eervol maar ook geen oneervol." De meerderheid bleef bij het ze heeft haar kans gehad. Het naspel. Gedurende een jaar bleef juffrouw Dekker nog in haar huis aan de Boeterslaan wonen: Ze solliciteerde wel, maar had een geweldige handicap, een oneervol ontslagen persoon wordt zomaar niet in dienst genomen Op vrijdag 24 september 1926 - een jaar nadat de discussie over oneervol of eervol in de raad had plaats gehad, kwam de vroedvrouw-affaire nog eens m alle hevigheid bo ven. 88

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 92