Dekker te helpen. Deze handelwijze wordt hem thans door den heer Lek als een incon sequentie in de schoenen geschoven. Maar de burgemeester heeft met den heer Lek steeds gesproken over stappen, die hij wilde doen om mej. Dekker de gevangenis te besparen. Nooit heeft iemand beweerd dat men de indruk had dat mej. Dekker de portemonnaie opzettelijk had weggenomen. Tenslotte sprak de burgemeester over het werk van mej. Dekker aan de hand van sta tistieken. Het hoofd der gemeente heeft naar aanleiding van deze betrouwbare gege vens nooit anders dan gunstig kunnen oordeelen over mej. Dekkers kwaliteiten. De commissaris vroeg daarop de burgemeester of het ontslag van mej. Dekker uit sluitend gegrondvest was op het vonnis, wat de burgemeester bevestigde. De commis saris had hierdoor sterk de indruk verkregen dat verschillende lieden te St. Pancras in dit vonnis een welkome aanleiding zagen om van mej. Dekker a f te komen. De wethouder Van Kampen verklaarde dat hij lussen de partijen stond en daardoor de zaak klaar kon zien. De heer Van Kampen had dan ook geadviseerd de vroedvrouw niet gerechtelijk te vervolgen maar haar te kennen te geven dat zij beter St. Pancras kon verlaten. Spreker meende dal over de zaak te veel is gepraat en dat deze daardoor verward en gecompliceerd geworden is. De commissaris vroeg den heer Van Kampen of wanneer Ged. Staten eventueel het besluit der gemeente niet goedkeurden, mej. Dekker in haar positie gehandhaafd kon worden. Met eenige reserve beantwoordde de heer Van Kampen deze vraag bevesti gend. Aan mej. Dekker vroeg de commissaris waarom zij niet. zooals zij eerst had toege zegd, gezorgd had met één Juli uit St. Pancras weg te zijn. Mej. Dekker verklaarde dat zij hierop was terug gekomen op instigatie van (=aansponng) den dokter van Koedijk. De wethouder Duif merkte op dat het belang der gemeente zijns inziens niet toeliet dat mej. Dekker als vroedvrouw aanbleef en dit belang hee ft hij steeds uitsluitend op het oog gehad. Hierna werd het onderzoek gesloten. 's Daags nadat de krant dit verslag bracht, vergaderde de gemeenteraad van St. Pancras. De publieke tribune zat vol Groot was de verontwaardiging der raadsleden: ze vonden dat het verslag in de krant zeer eenzijdig was en hen benadeelde. Vermoedelijk wist de in Haarlem aanwezige jour nalist iets, wat de heren raadsleden met wisten, want hij maakte in de krant volop mel- 87

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 91