Maarde goedkeuring van G S bleef uit. En Mej. Dekker bleef beschikbaar voor degenen, die haar hulp inriepen. Er waren aanstaande moeders die graag van haar diensten gebruik bleven maken: Wiesje was bekend als een vroedvrouw, die haar vak uitstekend verstond, ze was niet duur en aan de rest hadden deze mensen geen boodschap. Anderen moesten haar niet en zagen om naar andere hulp. Aan Raadsleden was het opgevallen dat juffouw Dekker concurrerend werkte. In de raad van Sint - Pancras werd dit ter sprake gebracht. Een raadslid vertelde het volgende: "Onze vroegere arts, dokter Melchior deed ook wel eens een bevalling en daarvoor vroeg hij 15,-. Voor mensen die een hoger jaarinkomen hadden dan 1500,-- vroeg hij 1 van hun inkomen. Onze nieuwe dokter Destrée rekent 25,- voor een bevalling. Als de vroedvrouw helpt, rekent deze tenmmste 10,- en maximaal 17,50. Zij is dus een stuk goedkoper Daarom worden er mensen uit financieel oogpunt gedwongen om tegen hun zin toch naar de door de raad ontslagen vroedvrouw te gaan. Eind september behandelden de Gedeputeerde Staten het ontslag van juffrouw Dekker. Meermalen had de vroedvrouw zich tot het Haarlemse college gewend, klagend over de wijze waarop zij werd behandeld. Gezien de vragen en opmerkmgen die G S. vervolgens richtmg St. Pancras stuurden, lijkt het er op dat Gedeputeerde Staten de klachten zo niet geheel, dan wel ten dele gegrond achtten. Ook tegen het ontslagbesluit had mej. Dekker beroep aangetekend en GS waren tot de conclusie gekomen: De raad van St.Pancras en mej. Dekker moesten maar eens beiden naar Haarlem komen, dan gaan we m een openbare zitting dit varkentje eens wassen. De Alkmaarsche Courant bracht het onderstaande verslag: De vroedvrouw van St. Pancras. Behandeling der zaak voor Ged. Staten te Haarlem. Gistermiddag werd voor Ged. Staten te Haarlem in openbare zitting behandeld de zaak van het ontslag van mej. W. Dekker, vroedvrouw te St. Pancras, waartoe de ge meenteraad in Maart besloten had. 84

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 88