81 Eind 1919, dus enkele maanden later, lagen zowel op de Pancrasser- als de Koedijker raadstafel verzoeken tot een royaler beloning van de vroedvrouw. Mej. Dekker had zelf een verzoek geschreven en dit werd ondersteund door een bege leidende brief van de Bond van Gemeenteambtenaren, waarin de bewermg van de vroedvrouw dat ze te karig werd beloond en er daarvan niet kon komen, volledig werd onderschreven. In St. Pancras werd geoordeeld: Ze ontvangt van ons, gemeente en armbestuur, 400,— Koedijk doet daar nog 100, bij Gemiddeld heeft ze hier 35 verlossmgen per jaar Daarnaast heeft ze die van het Zuideinde en van Oudorp en voor elke verlossmg ont vangt ze 8,- tot 15,- dus komt ze wel op 1000,-- Meer dan voldoende Enkele stemmen uit de raad waren: - Als ze niet genoeg heeft, moet ze gaan - Dat de Bond adresseert, ligt voor de hand Dat is hun werk. Maar dat ze zelf, na wat er gebeurd is, met zo'n verzoek durft te komenIk wil er niets meer van zeg gen, doch ik ben niet voor een verhoging. - Toen ze solliciteerde wilde ze zo graag benoemd worden en was het haar niet om het vele geld te doen - We moeten het persoonlijke er buiten laten. Een bedrag van 1000,- per jaar is met zoveel, maar aan de andere kant behoeft ze ook weer niet veel meer dan een werk man te verdienen Daarom stel ik voor om haar 100,-- voor het gebruik van een fiets te geven. Slechts één raadslid wilde 100,- verhoging geven. Een ander had nog wel 50,- wil len geven, maar de rest van de raad gaf hieraan geen gehoor. In Koedijk stelden B. en W. voor om hun bijdrage aan het salaris van mej Dekker met 100,— te verhogen. De raadsleden vonden dit te weinig en in tegenstelling met het voorstel van B. en W. kreeg de vroedvrouw voortaan van Koedijk geen 200,— maar werd dit zelfs 300,—. (dus van 100,— naar 300,- voor het Zuideinde) Door derden werd druk uitgeoefend op de raad van St. Pancras om het salaris van de vroedvrouw te verhogen. Op 6 sept. 1920 werd in de raadsvergadering meegedeeld dat Gedeputeerde Staten hadden gevraagd haar een salarisverhoging van 200,— te geven. Enkele maanden later verzocht de Nederlandse Maatschappij van vrouwelijke verlos kundigen de jaarwedde van Mej. Dekker per 1 jan. 1921 te brengen op 800,—.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 85