80 Medio 1919 verspreidden zich geruchten in het dorp: de vroedvrouw heeft zich m de nacht voor Hemelvaartsdag nogal opvallend gedragen en haar handelwijze wordt ten zeerste gelaakt. En op een zaterdagmiddag in augustus werd een spoedvergadering van de gemeen teraad bijeen geroepen om de ongepaste levenswijze van de vroedvrouw te bespreken. Staande de vergadering werd haar bericht dat ze onmiddellijk op het raadhuis moest komen om haar ontslag aan te vragen. Ondanks herhaalde verzoeken weigerde Wiesje Dekker aan deze oproep gehoor te geven. Vandaar dat haar per brief werd bericht dat ze uiterlijk per 13 augustus a s. (4 dagen later) haar ontslag moest aanvragen en zich anders voor de gevolgen moest wachten. Het ontslag bleef uit en eveneens de gevolgen, waarmee de raad dreigde Tenzij we de nog zuiniger houding van de Pancrasser raad wat betreft de salariëring van de vroedvrouw hiertoe rekenen. Om wat voor reden de verontwaardiging van de raad werd gewekt staat niet beschreven. Vermoedelijk had men gehoord dat Wiesje het met de huwelijkse trouw niet al te nauw nam en haar beroep had uitgebreid door naast aan vrouwen ook aan mannen speciale verloskundige hulp te verlenen. Gelukkig dat er ook andere berichten over de vroedvrouw klonken: Mevrouw De Geus-Busscher vertelde een heel ander verhaal over juffrouw Dekker. Het gezin waartoe de toen acht jaar oude Nel behoorde bestond uit vier personen: haar moeder, die reeds jong weduwe was en drie schoolgaande kinderen. Ze hadden het vre selijk arm. Moeder verdiende iets, maar niet genoeg om in hun onderhoud te voorzien en dus moesten ze van de liefdadigheid leven Geen wonder dat ze, weerloos als ze waren, alle vier geveld werden door de m 1918 heersende Spaanse griep: het gehele gezin lag te bed. Geregeld deed buurvrouw Wiesje Dekker de nooit op slot zijnde deur even open en riep dan "Ik zet hier een pannetje soep voor jullie neer Bang voor besmetting gmg ze niet verder, maar deed ze meteen de deur weer dicht. Degene van de vier zieken die zich het beste gevoelde stapte vervolgens uit bed en haal de het pannetje met etenswaar op, zodat nieuwe krachten konden worden opgedaan om de griep het hoofd te bieden. Grietje Kliffen-Keizer ontmoette haar als kind ook enkele malen en vond haar een leu ke en aardige vrouw).

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 84