77 Er moest een nieuwe vroedvrouw komen De Raad zei: "Laten wij eerst eens in Koedijk en Oudorp gaan vragen of ze niet mee willen doen. Ook ui die gemeenten wonen armen en behoeftigen, die af en toe wel verloskundige hulp nodig hebben en dit niet zelf kunnen betalen." Het antwoord van Oudorp was negatief, Koedijk erkende dat het voor de Zuideinders beter was verloskundige hulp naast te deur te hebben en was bereid jaarlijks hiervoor 75,--te betalen, de gemeente St.Pancras stelde 150,— beschikbaar, het burgerlijk armbestuur voegde daar nog 200,-- bij dus werd als jaarsalaris een bedrag van 425,— geboden. Bijkomende condities waren: dat de vroedvrouw bij de burgers maximaal 15,— voor een verlossing mocht vragen en bij armen en bedeelden niet meer dan 6,— in rekening mocht brengen. Op de geplaatste advertentie meldden zich vier sollicitanten. Hieruit distilleerde de raad de volgende voordracht: No. 1 Mej. Visser - van der Woude uit Hillegersberg, 2 Mej W Dekker uit Alkmaar. 3 Mej. Terpstra uit Voorst. Achtereenvolgens werd eerst nummer één - en toen deze bedankte, nummer drie be noemd. Waarom men afweek van de voordracht is niet bekend Maar ook Mej. Terpstra bedankte en wel om dezelfde reden als mevr. Visser: "Ik aan vaardde reeds een benoeming naar een andere plaats." Tenslotte benoemde de raad van St.Pancras Mej. Dekker en deze aanvaardde de benoe ming. De woning, eigendom van de heer A F. Blok, waarin ook de haar voorgangster woonde, was nog beschikbaar en in mei 1917 vestigde zij zich daar. (dit was de woning Boven- weg 162).

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 81