76 Door de Pancrasser vroede vaderen werd haar dit niet in dank afgenomen (Hoewel er wel eens werd gefluisterd dat één van hen behoorde tot de regelmatige bezoekers van de juffrouw) De grote meerderheid van de Pancrasser raad sprak er schande van en zag haar 'liever vandaag dan morgen vertrekken'. De heren uit Koedijk - ze zaten niet zo dicht bij het vuur - beoordeelden haar doen en laten veel milder. Of ze hun tijd ver vooruit waren In ieder geval, toen juffrouw Dekker uiteindelijk haar biezen pakte en ontslag vroeg als gemeentevroedvrouw, sprak één der Koedijker raadsleden zijn verontwaardigmg uit over de manier waarop deze vrouw door de raad van St Pancras was behandeld en gewaagde hij van een toneelspel in de Pancrasser raad Omdat dit spel voor Wiesje geen vreugde vol blijspel was meende ik aan de opvoering de titel 'drama' te moeten geven. Het voorspel. In de vroege herfst van 1916, verzocht vroedvrouw mw. J. Korver- de Das de raad van St. Pancras haar salaris met 50,-te verhogen. Hoewel Mevrouw Korver af en toe ook nog werd geroepen om te helpen bij een beval ling in het Zuidemde, deed ze dit verzoek niet aan de Koedijker raad, want ze was op dat moment niet meer officieel in dienst van de gemeente Koedijk. Koedijk stond op het standpunt dat hun nieuwe gemeentearts dokter Bennik, die nadat Melchior naar St Pancras was vertrokken, zich aan de Kanaaldijk had gevestigd, bij verlossingen m het Zuidemde maar moest helpen Dat kon de dokter er gemakkelijk bijdoen Tot dat tijdstip ontving Mevrouw Korver van St.Pancras voor de armenpraktijk 250,- per jaar. B en W stelde voor haar de gevraagde 50,— in het vooruitzicht te stellen. Enkele raadsleden drongen aan iets meer te geven: "ze voldoet goed, - iedereen is erg tevreden en - ze mocht eens gaan solliciteren Dit voorstel kon echter geen meerderheid halen in de raad: 'laat ze maar in Koedijk en Oudorp om geld vragen, daar werkt ze ookaldus deze heren. De vage toezegging van B en W., gevolgd door de houding van de Pancrasser raadsle den stelde mevr. Korver dusdanig teleur dat ze twee maanden later bij de Raad een ont slagaanvrage indiende wegens vertrek naar elders

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 80