Het drama 'Wiesje Dekker' 74 zo gebrand was op dat gedeelte van zijn verloskundige praktijk en zelfs bereid was om een gedeelte van zijn gemeentelijk salaris af te staan. Daarop besloot de raad om Me vrouw Korver aan te stellen als vroedvrouw van het Zuideinde en daarvoor te belonen met 50,-, waardoor het salaris van mevrouw Korver-den Das was gerezen tot 300,-. In 1916 was mevr. Korver van oordeel dat haar salaris zo langzamerhand ontoerei kend was geworden en vroeg ze opnieuw om dit ten gunste van haar te veranderen. De Raad van St. Pancras voelde hier weinig voor en dit is het begin van een volgend ver haal, namelijk: Inleiding. Om eerlijk te zijn heb ik het woord 'drama' niet zelfbedacht. Ter verduidelijking het volgende: Dit verhaal gaat over het wel een wee van een vrouw, die m St. Pancras tot vroed vrouw werd benoemd. Omdat de ooievaar zich met alleen bepaalde tot het Noordeinde, maar af en toe ook vrachtjes afleverde in het gebied tussen de Stenenlaan en Boeterslaan enerzijds en de spoorlijn - Spoorlaantje anderzijds, maakten ook de Zuidemders graag gebruik van Wiesjes dienstverlening. Dit ging echter niet zomaarHet Zuideinde behoorde toen tot de gemeente Koedijk. Vandaar dat zij als Koedijkershun blijde- en ook droeve gebeurtenissen moesten melden op het gemeentehuis aan de Kanaaldijk. Toen zich in St. Pancras een vroedvrouw had gevestigd, werd deze na enige tijd wik ken en wegen door de Koedijker raad benoemd om ook als vroedvrouw van het Zuid einde te fungeren De naam 'vroedvrouw juffrouw Dekker' klonk ons niet onbekend in de oren. Meer dan eens vingen we op dat ze naast het oude beroep van vroedvrouw nog een andere bron van inkomsten had, omdat ze ook het oudste vrouwelijk beroep uitoefende en tegen een financiële beloning mannelijke bezoekers haar diensten aanbood.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 78