eens met haar praten om te proberen haar over te halen om eervol ontslag te vragen en dan zal ik haar wijzen op de onhoudbare verstandhouding". Vermoedelijk heeft dit gesprek in zoverre succes gehad dat mej. Trompetter de brui eraan heeft gegeven Een nieuwe hindernis ontstond Het viel niet mee om voor de vertrokken vroedvrouw een goede opvolgster te vinden Vijfjaar later sprak de raad opnieuw over de behoefte aan betere verloskundige hulp en zien de heren twee oplossingen: - een vroedvrouw benoemen - of aan de behoeftigen financiële steun te verlenen, zodat ze lid konden worden van het doktersfonds Dit laatste was echter een vrij kostbare zaak en daarom werd besloten er eerst nog maar eens een nachtje over te slapen Vijf jaar daarna had het "nachtje" naar oordeel van Gedeputeerde Staten, lang ge noeg geduurd en drongen zij in 1905 bij de Raad aan te zorgen voor betere verloskun dige hulp in de gemeente De heren van het Kerkplein waren het roerend eens, 'Haarlem' heeft het gelijk aan zijn kant, echter St. Pancras is slechts een kool-gemeente en kan onmogelijk voldoende geld ophoesten. Maar, en dit werd als antwoord teruggestuurd, de gemeente kan hier voor wel 100,-- betalen en we gaan de armvoogden vragen eenzelfde bedrag be schikbaar te stellen Voor een salaris van 200,- per jaar is mej J den Das van Schoorldam bereid de benoeming te aanvaarden. Enkele jaren later verhoogde het burgerlijk armbestuur zijn bijdrage tot 150,—. Tegelijk werd een verzoek aan de raad van Koedijk gericht om de, mmiddels Mevr. J Korver - den Das geworden, vroedvrouw te benoemen voor het Zuideinde Aanvankelijk zien de Koedijker raadsleden daar weinig heil in want de jonge dokter Melchior, die inmiddels zijn vader als gemeentelijk genees- en verloskundige was op gevolgd, was daarvoor aangesteld enwerd daarvoor betaald Echter, een vergadering later deelde het Zuideinder raadslid Beets (de Zuidemder af gevaardigden zaten niet voor mets in de raad mee dat dokter Melchior helemaal niet 73

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 77