70 met Bedaardheid. Voorzigtigheid. Nugterheid. Eerbaarheid en Deugd ten meesten Nutte der Menschen aan haar kunst toevertrouwd. waar te nemen en haar niet mogen inlaten of ondernemen hetgeen haar kundigheid of kragten te boven gaan. nog ook versuimen de nodige bijstand en hulp van andere kunstoeffenaren tijdiglijk in te roepen en dezelve zoo veel noodig of doenlijk is te onderrichten en blijven bijstaan en helpen en zich zoo tragten te gedragen als een Eerlijke brave Vroedvrouw behoord te doen. Art. 2 En ten dien einde niet buiten de Jurisdictie der bijde Gemeentens mogen gaan. wanneer een of meerdere vrouwen, die zich bij haar hebben aangemeld als in haar laatste maand van swangerheid te gaan. zonder vooraf de zulke volkomen Consent te vragen en te hebben verkregen. Art. 3 De Vroedvrouw zal verpligt wezen in de Gemeente Broek op Langedijk te moeten wonen, alwaar haar Vrije woning zal worden gegeven, echter zal dit niet insluiten geen 's Landen of Plaatselijke belastingen in redelijkheid te betalen, daar en bo ven zal een Jaarlijks Traktement worden betaald van honderd vijftig Gulden, in vier termijnen ieder drie Maanden 37 Gulden 50 Cent. De Burgemeester en Gemeente Raden der bijde Gemeentes met de Vroedvrouw op deze wijze overeen gekomen zijnde, hebben goedgevonden een dubbelt afschrift met hunnen handtekening te bekrachtigen en aan elk van wederzijde af te geven. De Burgemeesters der twee leden uit den bijde Gemeentes Raad De Vroedvrouw D. Keizer Fk de Boer Simon Schuytemaker W" Zeun G Conijn Hoe lang de samenwerking heeft geduurd 9 Uit het onderstaande blijkt dat dit korter was dan vijfentwintig jaar Een gemeentebestuur moest er toentertijd voor zorgen dat de in hun 'banne' wonen de armen, m geval van nood, verlos - en heelkundige hulp konden krijgen.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 74