69 Bezorging van Vrije woning, mits dat in geval van alimentatie dit alleen voor Rekening van de Gemeente als Plaats harer inwoning zal gedragen worden, wanneer de belangen dezer Gemeente bij het beroepen behoorlijk zullen wor den in acht genomen, zullende buiten dien zoo van de kosten van beroepen, halen of wat voor onvoorsiene toevallen meer mogt voorkomen, tweederde door de Gemeente Broek en een derde door de Gemeente St Pancras worden vol daan. (onvoorziene kosten, zoals advertentiekosten voor een oproep in de krant, verhuiskosten e.d. zouden gezamenlijk worden gedragen, met dien verstande dat Broek 2/3 deel en Pancras 1/3 deel betaalde. Aan de verhouding 2 1 zal het aantal inwoners ten grondslag hebben gelegen: Broek had toen ruim 500 inwoners en St. Pancras tussen 250 en 300) De benodigde toestemming van Haarlem om gezamenlijk een vroedvrouw te benoe men, liet met lang op zich wachten De Edelachtbare Heer Staatsraad Generaal (wij zouden zeggen'de commissaris') antwoordde: Aangenaam was het mij uit uwe missive van den 7 dezer de tusschen uwe bijde Gemeentens getroffen schikking wegens het beroepen van eener Vroedvrouw te vernemen, ik heb het genoegen zulks bij dezen te approberen (goedkeuren)UEd tevens autoriseerende (machtigend) om op ""de daarbij vermelde voorwaarde zoodra mogelijk tot de beroeping over te gaan. Er meldde zich een zestal sollicitanten, van wie er twee m Zeeland woonden Uit de liefhebsters werd een drietal samengesteld. Van hen weten we, dat ze reeds als vroedvrouw werkzaam waren en zich hier dachten te verbe teren. Benoemd werd de vroedvrouw van Harencarspel, Grietje Conijn geheten Zij werd benoemd op het onderstaande Reglement van het Vroedvrouws Ampt te Broek op Langedijk Gecombineerd met St. Pancras. Art. 1 De vroedvrouw zal verpligt wezen zich zoo veel mogelijk gereed te houden ten allen tijde de vrouwen in Arbeid zijnde ten spoedigsten bij te staan en te hel pen, en haar Ampt volgens de Regelen der kunst en de voorschriften der Wet,

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 73