68 De zaak liep stuk op het volgende: Indien de vroedvrouw om de een of andere oor zaak tot armoede zou vervallen en ondersteuning nodig zou hebben, werd voorge steld dat deze alimentatie ook gezamenlijk m de verhouding van 2:1 worden betaald En hiervoor pasten de St. Pancrassers. Dit met de redenering: De woongemeente betaalt altijd de alimentatie. Jullie willen dat ze m Broek gaat wonen, prima, maar dan niet alleen de lusten, ook de lasten. En dat namen de Broekers nu weer niet. Dan doen we het alleen, zeiden zij. Het moest dan wel drie tientjes meer kosten, want de Ilpendamse Elisabeth werd beroepen op een salaris van 130,-. Overeengekomen werd dat Elisabeth met haar man Carel Urbanus op 28 februari naar Broek zou verhuizen om daar per 1 maart te beginnen. Helaas overleed ze een week voor de verhuisdatum Weer gingen beide raden in de slag. Ditmaal met meer resultaat. Ze kwamen het volgende overeen: Acte van overeenkomst tusschen de Gemeentens van Broek op Langedijk en St. Pancras betrekkelijk het beroepen van een vroedvrouw. De Burgemeesters en Gemeenteraden van Broek op Langedijk en St. Pancras in overweging genomen hebbende dat in beide Gemeenten het Vroedvrouws ampt is komen te vaceeren en de tegenwoordige Schaarsheid der Vroedvrouwen een verhooging van Traktement zal vorderen en ten dien einde een Meerder beswaar van koste voor bijde Gemeentens voor te komen, hebben onderling goed gevonden om ten opzichte van het Vroedvrouws ampt met malkanderen te combineeren onder de navolgende voorwaarde - Dat de plaats harer inwoning in de Gemeente Broek bezuiden de kerk zal wor den bepaald om niet te ver van St. Pancras verwijderd te zijn) - en het Jaarlijks Traktement honderd vijftig Gulden en vrije woning zal bedrage. - dat hier door de Gemeentens St. Pancras 's Jaarlijks aan de Vroedvrouw zal worden betaald vijftig Gulden voor hun aandeel in het tractement en aan de Gemeente Broek op Langedijk 's Jaarlijks vijftien Gulden voor de

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 72