Medegedeeld werd dat de Katholieken, tot deze vereeniging toegetreden, het recht behouden om later, indien zij zelf een vereeniging wenschen te stichten, waarvoor omtrent de kleedmg is overeengekomen, dat dan een van beide vereenigmgen de kleedmg in 't geheel zou behouden óf overnemen en uit de vereenïgmg treden. Doch uit de vergadermg uitten zich enkele Katholieken dat dit zoo spoedig niet zou gebeuren, daar deze vereénigmg zich op neutraal terrein begeeft. Mededeelmg werd gedaan dat de vereeniging thans uit 1100 leden bestaat, doch men dient er rekenmg mee te houden dat dit niet allen betalende leden zijn. (tn de gemeente St. Pancras, toen begrensd door Boeterslaan en Steenenlaan, woonden ca. 1200 mensen - het gezamenlijk aantal inwoners van St. Pancras Zuideinde tot Halvemaansbrug zal vermoedelijk niet meer dan 2000 zijn geweest) Aan het bestuur werd opgedragen zoo mogelijk tot den Bond van Begrafenisveree- nigmgen toe te treden en met Langedijk de overname der eventueele verhuizingen te bespreken. Binnen 14 dagen kan thans ieder nog als lid toetreden, daarna binnen zekere leef tijdsgrenzen. Daarna kan ieder beneden 25 jaar tegen de gewone contributie toetre den. Boven 25 jaar moet men voor ieder jaar oven deze leeftijd het verschuldigde bedrag bij betalen. Over het laatste zullen nog besprekingen worden gehouden Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Schuur, Jb. Duif, Jn. Wever, Jb de Vries, C. Vos, G Booy Azn., J. v. d. Ham, W Hes Fzn.,. Als bode werd benoemd de heer D. Stammes. Als Protestantsche adviseur, tevens voorlooper, de heer W. Keizer. Een Katholiek adviseur zal nog moeten worden benoemd Omtrent bestelling van kisten staat ieder vrij te bestellen, waar hij wil. De heer F. Hes zag gaarne een bepalmg opgenomen dat geen fooien mogen worden aangenomen. Dit werd overeenkomstig dezen wensch aangenomen. Medegedeeld werd dat men thans van de leden van het oude Ziekenfonds 700,- en van een lid particulier 300,- heeft gekregen, beide tegen een matige rente. De vereeniging zal direct in werking treden en zoo nodig zal nog gewoone kleding worden gedragen Ieder staat vnj een termijn van (contributie)betaling te bepalen te weten 6 maanden, 3 maanden, 1 maand of om de veertien dagen. Als salaris voor de functionarissen werd voorgesteld: voor dragers 2,-, voor advi seur - voorlooper 8, - en voor hjkafleggers (sters) 2,-. Dit werd aangenomen, terwijl in de eerstvolgende vergadermg het salaris van den penningmeester zal ge regeld worden. 61

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 65