Bij Klin nummer 15 1 C^MMAyCj lOOo In deze Klin staan enkele artikeltjes, waarvoor verleden jaar geen plaats meer be schikbaar was. Geen plaats meer beschikbaar - helaas voor Oud Sint-Pancras geen onbekende klanken meer. Verleden jaar merkten we, toen Siem Wognum een stel dorpsgezichten vertoonde en op zijn manier toelichtte, dat De Rank meer dan bezet was. Vandaar dat we zeiden: "Voor een volgende voorstelling vragen we het dorpshuis". Maar begin maart waren ook daar de ca. 250 beschikbare plaatsen zomaar gevuld en moesten er mensen teleurgesteld naar huis terug. Iets, dat we zeker met hadden ver wacht. (Er is daar wel ruimte voor enkele tientallen stoelen meer, maar uit veilig heidsoverwegingen bepaalde het gemeentebestuur dat er met meer dan 250 stoelen mogen staan, omdat anders bij het ontstaan van brand het gevaar groot is dat er paniek uitbreekt met alle nare gevolgen van dien). Helaas gold dus voor een aantal leden: Er is geen plaats voor U. Het is nooit prettig dat te moeten zeggen En nog erger is dit, wanneer het leden betreft van buiten, die een reis moesten maken om hier te komen. Als bestuur besloten we om een tweede avond te organiseren. Ook over wegen we voortaan buitenleden in de gelegenheid te stellen van te voren plaats te kunnen reserveren. Op deze manier hopen we in de toekomst grote narigheden te voorkomen. Nanne Nierop vertelde ons dat er bij het Reactor-centrum te Petten geen plaats meer was voor een dia-opberg-kast. Siem Wognum was direct enthousiast, de firma. De Graaf van St. Pancras rijdt daar wel eens langs en nam de kast mee naar St Pancras en we hopen hiervan dankbaar gebruik te maken. Andere mensen zoals Ane Geluk m Oudkarspel en Dirk Duif in St. Pancras vonden, dat zij eigenlijk geen plaats meer hadden voor hun dia's en vroegen, of Oud St. Pancras hiervoor geen oplossing wist. Mede gezien de komst van een dia-kast lag ons antwoord voor de hand. In deze Kim staat een verhaal van vroedvrouw Dekker, die ca. 75 jaar geleden hier leefde en werkte. Haar opvattingen betreffende sexuahteit waren zo modem, dat veel Pancrassers daarvoor toen geen waardering konden opbrengen en werd tegen haar gezegd: 'Voor u is hier geen plaats meer." Enkele oude tumders van O.S P. hadden geen plaats voor een flink aantal witlof- planten en zetten deze in een door mij gebruikte tuin. De smaak van de door "Van der Woude" geselecteerde soort is uitstekend, wel prijs ik me gelukkig dat ik zelf de struikjes kan schoonmaken. Elders in deze Kim staat de oplossmg van dit raadsel.

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 5