48 kraamvrouw was geweest en alles rustig leek en ik het gevoel had: En toch deugt er iets niet. 's Nachts kon ik er niet van slapen, ik stapte mijn bed uit, trok wat kleren aan en ging kijken. Bij de kraamvrouw brandde het licht Eens schoot de bevalling niet op. Dokter Balluseck oordeelde dat de kraamvrouw maar naar het ziekenhuis moest. Toen ze de ambulance-wagen inging, zei ik tegen hem: "Ze bevalt of in de ziekenauto, of in de lift" Later hoorde ik dat het kind er mderdaad reeds was, voordat ze het in het ziekenhuisbed lag. Uit andere bronnen vernamen wij dat de reeds aanwezige gezinsleden graag de komst van mevr Booi als baker tegemoet zagen, want m haar jeugd had ze bij mensen gewerkt, die haar bekend hadden gemaakt met 'de fijne keuken'. Dit merkte men aan de toetjes en traktaties die ze als baker bij het kraamgezm op tafel zette. Helpen bij de bevalling en in de daaropvolgende dagen werd aan vankelijk vaak door een familielid, een vriendin of buurvrouw gedaan. Vaak begon het met iemand in de buurt, die drmgend om hulp verle gen zat. Vond men het leuk werk of een aardige bijverdienste en had je er wel aanleg voor, dan werd dit al gauw bekend of gebeurde het wel dat de dokter je aanbeval.Wanneer Destrée van een Zuidender hoorde dat de hulp nog niet geregeld was, kon hij zeggen: "Vraag tante Jol" Want mevr Kloosterboer-Glas was één van degenen, die in de praktijk de nodige ervaring had opgedaan. Ook mevrouw Verduin - Meiermg ging wel uit bakeren, maar omdat ze zelf ook meermalen een baker nodig had en deze dames hun werk eveneens goed deden, was het haar Geslaagd voor baker Engeltje Wit Jansdochter, maar zij kreeg geen gelegenheid haar kennis in praktijk te brengen. gedurende een bepaald tijdvak wegens de omvang van haar gezin met mogelijk

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 52