47 Mevrouw Booi heeft jarenlang gebakerd en vertelde: "Eigenlijk moest je hiervoor een diploma hebben, maar dat bezat ik niet Reeds als kind wilde ik graag 'zuster' worden en in de verpleging gaan werken. Maar toen ik jong was, was het niet de gewoonte dat meisjes gingen 'doorleren'. Daar hadden mijn ouders het geld niet voor. Ik kwam op een dinsdag van school en de zaterdag daarop had mijn moeder een 'dienstje' voor mij gevonden. Toen ik trouwde kreeg ik vrij vlot een stelletje kinderen: "Het regende even erg hard, maar dan wordt het in de regel gauw droog". (Dit zei ik later ook vaak tegen vrou wen, die bij me kwamen en vertelden: Ik ben al weer in verwachting). Mijn eerste bevalling was die van Hans Rozmg. Hij is nu 40 jaar oud. Toen zei dokter Destrée tegen me: "Je hebt wel gevoel voor dit werk, je moet het vaker doen." Het was een beroep waarnaar ik altijd had verlangd, dus het was tegen geen dove mans oren gezegd Van dokter kreeg ik wat lectuur over verzorgen van kraamvrou wen, baby's en wat dies meer zij en op die manier kreeg ik iets meer achtergrond Nu denken de mensen vaak, dat als je bakert, je ook alles weet. Dat is echter beslist niet zo, maar ik wilde wel iets meer weten. Toen daarvoor gelegenheid was, ging ik op een cursus voor het diploma E H B O Later werd ik voorzitter van de E H B O en heb ik wel les op scholen gegeven Leuk werk was dat om de kinderen iets over hun gezondheid te leren. Eens riep een jongen me achterna dat hij me dankbaar was voor hetgeen hij van me had geleerd. Dat kwam zo: Wanneer ik het bij de E H B O.-les over brandwonden had, kookte ik vier eieren. Na het koken, zodra ik de eieren uit het water had gehaald, hield ik twee onder de koude kraan totdat ze helemaal afgekoeld waren, de beide andere eieren liet ik langzaam afkoelen. Dan sneed ik elk ei door. De onder de kraan afgekoelde waren nog enigszms week van binnen, de langzaam afgekoelde niet." Zie je wel" zei ik dan, "na het koken ging het vuur bij twee nog een tijdje door, bij de twee onder de koude kraan afgekoelde, gaf ik het vuur geen kans om door te gaan. Denk hieraan als je je eens brandt, direct onder de koude kraan, het vuur er uit halen en heb je geen kraan in de buurt, spring dan desnoods maar in het water. De knaap, die me nanep, had zich gebrand bij de barbecue en was direct de sloot ingesprongen en de gevolgen van de brand vielen mee." Dokter Balluseck zei wel eens tegen me: Je moetje laten leiden door je zesde zintuig Nou, dat gebeurde wel eens. Het is wel eens gebeurd dat ik bij een aanstaande

De Klin - Sint Pancras | 2000 | | pagina 51